Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση Ατρόμητος-ΠΑΟΚ για την 24η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Ατρόμητος-ΠΑΟΚ για την 24η αγωνιστική της Superleague.
Οι γηπεδούχοι ψάχνουν εναγωνίως μια νίκη αφού έχουν μείνει αρκετά πίσω στη μάχη της εισόδου στα πλέι οφ, ενώ και ο "δικέφαλος του βορρά" θέλει τουλάχιστον να διατηρηθεί σε απόσταση βολής από τον Παναθηναϊκό.
Για να δούμε και τις συνθέσεις των αποψινών αντιπάλων...
Ο Ατρόμητος ξεκινά με Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κατσουράνη, Λαζαρίδη, Φυτανίδη, Κιβρακίδη, Κούρο, Δημούτσο, Ουμπίδες, Ναπολεόνι, Μαρσελίνιο.
Στον πάγκο κάθονται οι Τσέναμο, Καραμάνος, Νάστος, Μπρίτο, Αγκουαζί, Παπάζογλου, Καράσκο.
Από την άλλη ο Άγγελος Αναστασιάδης επέλεξε τους Ιτάνζ, Σκόνδρα, Βίτορ, Κόστα, Ρατς, Νομπόα, Κάτσε, Περέιρα, Σαλπιγγίδη, Μακ, Αθανασιάδη.
Και αναπληρωματικοί είναι οι Γιακουμής, Κίτσιου, Τζιόλης, Κωνσταντινίδης, Γκολάσα, Παπαγιαννόπουλος, Κουλούρης
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Ξεκίνησε το ματς.
Στο γήπεδο ο Γιώργος Καραγκούνης, ενώ νωρίτερα είδαμε και τον Κώστα Φορτούνη.
Καλή ανάπτυξη από τον ΠΑΟΚ αλλά ο Μακ τελειώνει άτσαλα τη φάση.
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Περέιρα που από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Γκορμπούνοφ με γυριστό σουτ.
17' Ξανά στην επίθεση οι φιλοξενούμενοι. Ο Σαλπιγγίδης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από τα δεξιά και γυρίζει προς τον Αθανασιάδη με τον Φυτανίδη να προλαβαίνει και να κόβει.
Μόλις μία τελική προσπάθεια για τον Ατρόμητο (κι αυτή εκτός εστίας), ενώ ο ΠΑΟΚ έχει πέντε με τις τέσσερις από αυτές να είναι εντός εστίας.
31' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
39' Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος με κεφαλιά βάζει τον Ατρόμητο μπροστά στο σκορ
42' δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Α θανασιάδη που έπεσε άσχημα στον Πίτου Γκαρσία.
45' τέλος ημιχρόνου.
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
Ο Ούμπιδες δέχεται καταπληκτική κάθετη από τον Μαρσελίνιο και "εκτελεί" τον Ιτάνζ. Στο 2-0 ο Ατρόμητος
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ρατς βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Κούρος διώχνει με το στήθος και από κοντά ο Περέιρα δεν μπορεί να σκοράρει!
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης αντί του Σαλπιγγίδη.
65' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπρίτο και Αγκουαζί στις θέσεις των Δημούτσου και Μαρσελίνιο.
69' Εξαιρετική αντεπίθεση του Ατρομήτου που καταλήγει στον Ναπολεόνι ο οποίος για άλλη μια φορά (έκτη φέτος) σημαδεύει δοκάρι!
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
Άλλη μια υποδειγματική αντεπίθεση για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο βγάζει με τη μία στον Κούρο, εκείνος σουτάρει και ο Κατσουράνης μετά την απόκρουση του Ιτάνζ από κοντά κάνει το 3-0.
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Σκόνδρα.
77' 4-0 ο Ατρόμητος!
Ο Ναπολεόνι αυτήν τη φορά σημαδεύει σωστά και κάνει το 4-0.
Εικόνα διάλυσης από τον ΠΑΟΚ...
79' Παπάζογλου αντί του Ναπολεόνι.
Όλε-όλε από τους φίλους του Ατρομήτου. Αποκαρδιωμένοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ.
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα αντί του Περέιρα.
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+3' Λήξη του αγώνα.