Σαχτάρ-Μπάγερν 0-0

21:20
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Σαχτάρ Ντόνετσκ και την Μπάγερν που διεξάγεται στο Λβιβ.
21:22
Η γηπεδούχος Σαχτάρ θα παρατάξει τους: Πιατόφ, Κίχερ, Σεβτσούκ,Σρνα, Ρακίτσκι, Φρεντ, Φερνάντο, Ντάγκλας Κόστα, Άλεξ Τεξέιρα, Λουίζ Αντριάνο, Τάισον
21:23
Η Μπάγερν θα παραταχθεί με τους: Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Αλάμπα, Τσάμπι Αλόνσο, Ριμπερί, Γκέτσε, Σβαϊνστάιγκερ, Ρόμπεν, Τ. Μίλερ
21:25
Στον πάγκο για την Σαχτάρ: Κανιμπολομπτσκι, Κριβτσόφ, Αζεβέδο, Ιλσίνιο, Γουέλινγκτον Νεμ, Γκλάτκι
21:28
Στον πάγκο για την Μπάγερν: Στάρκε, Ρέινα, Ντάντε, Μπαντστούμπερ, Ρόντε,Βάιζερ, Λεβαντόφσκι
21:29
Στους -5 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στην Arena Lviv. Διευθύνει τον αγώνα ο Ισπανός, Αλμπέρτο Μαγιένκο
21:45
1' Σέντρα αγώνα
21:47
2' Ρόμπεν από δεξιά έξοχη πάσα στον Σβαϊνστάιγκερ με τη μία το σουτ, έξω
21:52
7' Από φάουλ που παίχτηκε με πάσα, ο Ρόμπεν σε δύο χρόνους, δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα προς την εστία
21:56
10' Προσωπική ενέργεια του Ρόμπεν, που βγάζει κάθετη στον Μίλερ, κακό το πλασέ, διώχνει η άμυνα.
22:01
Πρώτο τέταρτο στο 0-0 το παιχνίδι, αλλά με την Μπάγερν να το ελέγχει. Φανερή η έλλειψη ρυθμού στην Σαχτάρ.
22:07
23' Κίτρινη κάρτα στον Ραφίνια
22:09
24' Κίτρινη κάρτα στον Τσάμπι Αλόνσο για μαρκάρισμα στον Σρνα
22:10
25'Ο Ρακίτσκι στην εκτέλεση του φάουλ, με διπλή προσπάθεια ο Νόιερ, μπλοκάρει
22:13
28' Κόρνερ για την Μπάγερν
22:16
31' Συνεργασία Ριμπερί και Μίλερ, με τον Γάλλο να στρώνει στον Γερμανό που αστόχησε από καλή θέση
22:23
38' Κίτρινη κάρτα ο Σρνα
22:27
43' Συνεργασία Ρόμπεν-Μίλερ, στρώσιμο στον Ριμπερί, άουτ η μπάλα
22:30
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
22:31
45+1' Τέλος πρώτου μέρους
22:32
Κακό παιχνίδι, φυσιολογικό το 0-0. Η Μπάγερν μετά από το καλό πρώτο δεκάλεπτο, έπεσε σε απόδοση πολύ, περιορισμένη επιθετικά η Σαχτάρ.
22:47
46' Έναρξη β' μέρους
22:51
49΄Κόρνερ για την Μπάγερν, ο Ρόμπεν εκτελεί, ο Μίλερ κάνει φάουλ
23:01
59' Αγκωνιά του Ντάγκλας Κόστα στον Ριμπερί, χαρίζεται ο Μαγιένκο. Συνεχείς οι αψιμαχίες του Βραζιλιάνου με τον Γάλλο.
23:02
61' Άσχημη σύγκρουση του Λουίζ Αντριάνο με τον Τσάμπι Αλόνσο
23:07
65' Αποβολή με δεύτερη κίτρινη για Τσάμπι Αλόνσο, για μαρκάρισμα στον Τάισον.
23:08
Η Μπάγερν πληρώνει τα πολλά νεύρα και την έλλειψη συγκέντρωσης, θα παίξει με δέκα στα επόμενα 25 λεπτά.
23:11
69' Πρώτη αλλαγή για τη Μπάγερν, ο Μπαντστούμπερ στη θέση του Μίλερ.
23:16
74' Ο Λεβαντόφσκι στη θέση του κάκιστου Γκέτσε
23:19
77' Κίτρινη κάρτα στον Φρεντ
23:19
78' Μάρλος αντί Ντάγκλας Κόστα
23:22
80' Κίτρινη και στον Μπόατενγκ
23:25
84' Σέντρα Ριμπερί, σε κόρνερ ο Σεβτσκούκ. Ο Ουέλινγκτον αντί του Τάισον αλλαγή 2η για την Σαχτάρ.
23:26
84' Κίτρινη για τον Σβαϊνστάιγκερ
23:35
90+3' 0-0 το τελικό αποτέλεσμα. Τραγικά κακό το ματς, ο Αλόνσο θα χάσει τη ρεβάνς της 11ης Μαρτίου, λόγω της αποβολής.