Europa League Live

Παρακολουθήστε σε real-time τα όσα συμβαίνουν στα πρώτα ματς της φάσης των 32 του Europa League.

19:41
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε τα όσα θα συμβούν στα πρώτα ματς της φάσης των «32» του Europa League.
19:43
Στις οκτώ θα διεξαχθούν τα Γιούνγκ Μπόις – Έβερτον, Αάλμποργκ – Κλαμπ Μπριζ, Τορίνο – Αθλέτικ Μπιλμπάο, Βόλφσμπουργκ – Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Τραμπζονσπόρ – Νάπολι, Ρόμα – Φέγενορντ, Αϊντχόφεν – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης και φυσικά το Ντνίπρο-Ολυμπιακός.
19:51
Οι ρεβάνς των αγώνων θα διεξαχθούν την επόμενη Πέμπτη (26/2).
19:52
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις απ' όλους τους αγώνες...
19:53
Γιουνγκ Μπόις: Εμβογκό, Χαντεριονάι, Βίλοτιτς, Φον Μπέργκεν, Λέτσακς, Γκάγιτς, Σανόγκο Τζούνιορ, Νουτσόλο, Κούμπο, Στέφεν, Οαρό
19:53
Έβερτον: Χάουαρντ, Κόουλμαν, Στόουνς, Γιατζέλκα, Οβιέντο, Μπάρι, ΜακΚάρθι, Μπάρκλεϊ, Μιραλάς, Νέισμιθ, Λουκάκου
19:53
Άαλμποργκ: Λάρσεν, Ντάλσγκααρντ, Πέτερσεν, Θελάντερ, Μλάμπιεργκ, Μπρουν, Τόμσεν, Βουρτζ, Μπόρστινγκ, Γιάκομπσεν, Χελένιους
19:54
Κλαμπ Μπριζ: Ράιαν, Μενιέρ, Ντουάρτε, Μετσέλε, Ντε Φο, Εμπομπό, Ρεφαέλοφ, Σίμονς, Βόρμερ, Γκεντόζ, Ουλάρε
19:54
Τορίνο: Παντέλι, Μακσίμοβιτς, Γλικ, Μορέτο, Μολινάρο, Ελ Καντούρι, Γκαζί, Μπενάσι, Νταρμιάν, Λόπεζ, Μαρτίνεζ
19:55
Μπιλμπάο: Ερέριν, Ντε Μάρκος, Ετσέιτα, Λαπόρτε, Ορτενέτσε, Ετσεμπερία, Σαν Χοσέ, Μουνιαΐν, Ρίκο, Φιγκέρα, Γουίλιαμς
19:55
Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Γιουνγκ, Νάλντο, Νότσε, Ροντρίγκεζ, Τρας, Σίρλε, Ντε Μπρόιν, Χαντ, Βιερίνα, Ντοστ
19:56
Σπόρτινγκ Λισαβόνας: Πατρίσιο, Σέντρικ, Φιγκεϊρέδο, Ολιβέιρα, Νασιμέντο, Ροσέλ, Νάνι, Σίλβα, Μάριο, Καρίγιο, Μοντέρο
19:56
Τραμπζονσπόρ: Αρικάν, Μποσίνγκουα, Ντεμίρ, Μετζανί, Ντογκάν, Ζενγκίν, Ατίκ, Χουρματσί, Αϊντόγλου, Καρντόζο, Γιλμάζ
19:56
Νάπολι: Αντούχαρ, Ενρίκε, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Γκαρκάνο, Ινλέρ, Μέρτενς, Ντε Γκούζμαν, Γκαμπιαντίνι, Ιγκουαΐν
19:56
Ρόμα: Σκορούπσκι, Τοροσίδης, Μανωλάς, Εμπιβά, Χολέμπας, Πιάνιτς, Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν, Βέρντε, Τότι, Ζερβίνιο
19:57
Φέγενορντ: Φέρμεερ, Γουίλκσαιρ, Μπουλαρούζ, Κονγκολό, Νελόμ, Κλασί, Ίμερς, Ελ Αχμάντι, Βιλένα, Καζίμ Ρίτσαρντς, Τοόρνστρα
19:57
Αϊντχόφεν: Ζόετ, Αρίας, Μπρούμα, Μιλιρίν, Βίλεμς, Γκουαρδάδο, Χίλιεμαρκ, Βινάλντουμ, Ντεπάι, Ντε Γιονγκ, Νάρσινγκ
19:57
Ζενίτ: Λοντίγκιν, Σμολνίκοφ, Νέτο, Κρισίτο, Γκαράι, Ντάνι, Σατόφ, Γκαρσία, Βίτσελ, Ροντόν, Χουλκ
19:58
Θυμίζουμε τις ενδεκάδες στο Ντνίπρο-Ολυμπιακός, για το οποίο μπορείτε να ενημερώνεστε από εδώ.
19:58
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουΐ, Σαντάνα, Σιόβας, Μαζουακού, Μανιάτης, Κασάμι, Ντοσεβί, Αφελάι, Τσόρι, Μήτρογλου. Ντνίπρο: Μπόικο, Εγκίντιο, Τσεμπεργιάτσκο, Ντάγκλας, Λούκεβιτς, Κονοπλιάνκα, Ρόταν, Κανκάβα, Νασιμέντο, Μπέζους, Ζοζούλια.
20:02
Έναρξη σε όλα τα ματς!
20:06
6' Γκολ για τη Νάπολι στην Τουρκία επί της Τρανζοσπόρ στην Τουρκία!
20:07
Ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων, ο Ενρίκε με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:10
10' Γκολ για τη Γιουνγκ Μπόις, προηγείται 1-0 της Έβερτον, με τον Οαρό ύστερα από συνεργασία με τους Λέτσακς, Νοτσόλο.
20:12
9' Γκολ και για την Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε, 0-1 στο Τορίνο.
20:12
Ο Ουίλιαμς άνοιξε το σκορ για τους Βάσκους.
20:19
18' Γκολ η Τορίνο!
20:20
Ο Μάξι Λόπες εκμεταλλεύτηκε σέντρα από τα αριστερά και με προβολή μέσα από κοντίνη απόσταση έκανε το Τορίνο-Μπιλμπάο 1-1.
20:21
18' Γκολ η Νάπολι, 2-0 μέσα στην Τουρκία επί της Τράνζοσπορ, με γκολ του Ιγκουαίν.
20:22
Υπενθυμίζεται ότι στις 22:05 θα διεξαχθούν τα Σεβίλλη – Γκλάντμπαχ, Άγιαξ – Λέγκια Βαρσοβίας, Άντερλεχτ – Ντιναμό Μόσχας, Γκινγκάμπ – Ντιναμό Κιέβου, Βιγιαρεάλ – Σάλτσμπουργκ, Λίβερπουλ – Μπεσίκτας, Τότεναμ – Φιορεντίνα, Σέλτικ – Ίντερ.
20:25
24' Γκολ η Έβερτον με κεφαλιά του Λουκάκου, ισοφαρίζει στην αναμέτρηση με τη Γιουνγκ Μπόις.
20:26
24' Γκολ η Ρόμα επί της Φέγενορντ (1-0), με τον Ζερβινιό, που πέτυχε εντυπωσιακό γκολ με τακουνάκι, ύστερα από σέντρα του Τοροσίδη.
20:27
25' Γκολ η Μπριζ επί της Άαλμποργκ, 0-1 με τον Ουλαρέ.
20:28
27' Και τρίτο γκολ για τη Νάπολι μέσα στην Τουρκιά, με τον Γκαμπιαντίνι αυτήν τη φορά.
20:29
28' Ανατροπή από την Έβερτον, 2-1 στην Ελβετία με τον Κόουλμαν.
20:31
29' Δεύτερο γκολ (0-2) για την Κλαμπ Μπριζ επί της Άαλμποργκ, με τρομερό σουτ του Ρεφαέλοφ από μακρινή απόσταση.
20:39
39' Γκολ η Έβερτον, 1-3 το ματς με τη Γιουνγκ Μπόις. Δεύτερο γκολ από τον Λουκάκου, που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα μετά τη σέντρα του Μπάρι.
20:44
42' Γκολ η Τορίνο, 2-1 επί της Μπιλμπάο.Σέντρα του Νταρμιάν και Μάξι Λόπες με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο του γκολ στο αποψινό παιχνίδι.
20:46
Ημίχρονο στην Τουρκία. Τρανζοσπόρ-Νάπολι 0-3.
20:47
Ημίχρονο στην Ολλανδία. Αϊντχόφεν-Ζενίτ 0-0.
20:47
Ημίχρονο στην Ελβετία. Γιούνγκ Μπόις-Έβερτον 1-3.
20:48
Ημίχρονο στη Δανία. Άαλμποργκ-Κλαμπ Μπριζ 0-2.
20:50
Ημίχρονο επίσης σε Ιταλία, Γερμανία και Ουκρανία. Ντνίπρο-Ολυμπιακός 0-0, Ρόμα-Φέγενορντ 1-0, Τορίνο-Μπιλμπάο 2-1, Βόλφσμπουργκ-Σπόρτινγκ 0-0.
21:03
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου σε όλα τα ματς των 20:00.
21:06
46' Γκολ η Βόλσφμπουργκ, 1-0 στο ματς με τη Σπόρτινγκ, χάρη σε τέρμα του Ντοστ, μετά από κάθετη μπαλιά του Νάλντο που έκανε το κλέψιμο στον χώρο του κέντρου.
21:09
50' Γκολ η Ντνίπρο, 1-0 με τον Κανκάβα!
21:13
55' 1-1 η Φέγενορντ, με τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Καζίμ Ρίτσαρντς!
21:15
54' Δεύτερο γκολ για την Ντνίπρο επί του Ολυμπιακού.
21:16
58' Τέταρτο γκολ για τη Έβερτον στην αναμέτρηση με τη Γιούνγκ Μπόις. Χατ-τρικ ο Λουκάκου στην Ελβετία.
21:19
61' Γκολ για την Μπριζ, 3-0 στο ματς με την Άαλμποργκ.
21:20
Αυτογκόλ του Πέντερσεν.
21:21
Κόκκινη για τον Στόουνς της Έβερτον στο 64' και πέναλτι για την Γιούνγκ Μπόις.
21:21
Ο Οαρό αστοχεί όμως και παραμένει το 1-4.
21:22
64' Γκολ για τη Ζενίτ, με τον Χουλκ. 1-0 οι Ρώσοι επί της Αϊντχόφεν στην Ολλανδία.
21:23
63' Γκολ η Βόλφσμπουργκ, 2-0 την Σπόρτινγκ και πάλι ο Ντοστ σκόρερ.
21:29
70' Πέναλτι για την Άαλμποργκ.
21:30
71' Γκολ η Άαλμποργκ. Ο Ελένιους ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε, 1-3 μειώνουν οι Δανοί στο ματς με την Κλαμπ Μπριζ.
21:32
73' Ισοφάριση για την Μπιλμπάο στο ματς με την Τορίνο (2-2).
21:32
Ο Μπενιάτ εκτέλεσε το φάουλ και ο Γκουρμπέγκι με κεφαλιά ισοφάρισε για τους Βάσκους.
21:41
85' Χαμένο πέναλτι για τη Νάπολι. Ο Μέρτενς ανέλαβε την εκτέλεση και αστόχησε.
21:48
90+2' Γκολ η Νάπολι, 0-4 μέσα στην Τουρκία επί της Τράνζοσπορ.
21:49
Ο Ζαπάτα εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και από κοντά έβαλε το τέταρτο ματς της ομάδας του.
21:49
Τέλος στην Τουρκία. Τρανζοσπόρ-Νάπολι 0-4.
21:52
Τέλος στην Ελβετία. Γιούνγκ Μπόις-Έβερτον 1-4.
21:52
Τέλος στη Δανία. Άαλμποργκ-Κλαμπ Μπριζ 1-3.
21:52
Τέλος στην Ολλανδία. Αϊντχόφεν-Ζένιτ 0-1.
21:53
Τέλος στην Ιταλία. Ρόμα-Φέγενορντ 1-1.
21:54
Τέλος στην Ιταλία. Τορίνο-Μπιλμπάο 2-2.
21:54
Τέλος στη Γερμανία. Βόλφσμπουργκ-Σπόρτινγκ 2-0.
21:55
Τέλος και στην Ουκρανία. Ο Ολυμπιακός έχασε με 2-0 από την Ντνίπρο.
21:57
Οπότε, ολοκληρώθηκαν όλες οι αναμετρήσεις των 20:00 στις οποίες σημειώθηκαν 24 γκολ.
21:58
Υπενθυμίζεται ότι οι επαναληπτικοί είναι την επόμενη Πέμπτη (26/2) στις 22:05.
22:05
1' Ξεκίνησαν όλα τα ματς
22:10
4' Γκολ, 1-0, η Ίντερ.
22:10
Ανοίγει το σκορ με δεύτερη προσπάθεια ο Σακίρι στην έδρα της Σέλτικ
22:10
6' ΓΚΟΛ, 1-0, η Τότεναμ
22:11
Ο Σολδάδο βάζει μπροστά τους "spurs" απέναντι στην Φιορεντίνα στο Λονδίνο.
22:18
13' ΓΚΟΛ, 2-0, η Ίντερ!
22:19
Ο Παλάσιο κάνει το 2-0 κόντρα στην Σέλτικ
22:24
19' ΓΚΟΛ, 1-0, η Ντιναμό Κιέβου
22:25
Ο Βελόσο βάζει μπροστά στο σκορ τους Ουκρανούς στην έδρα της Γκινγκάμπ.
22:30
24' ΓΚΟΛ, 1-2, η Σέλτικ.
22:30
Οι Σκοτσέζοι μειώνουν απέναντι στην Ίντερ με τον Άρμστρονγκ
22:31
26' ΓΚΟΛ, 2-2, η Σέλτικ!
22:31
Απίστευτα πράγματα στην Σκοτία με τους γηπεδούχους να φέρνουν το παιχνίδι με την Ίντερ στα ίσα με αυτογκόλ του Καμπανιάρο.
22:38
32' ΓΚΟΛ, 1-0, η Βιγιαρεάλ.
22:38
Ο Ούτσε με δυνατό σουτ βάζει μπροστά το "κίτρινο υποβρύχιο" απέναντι στην Σάλτσμπουργκ
22:40
35' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Άγιαξ
22:41
Φοβερό πλασέ του Μίλικ έξω από την περιοχή, ανοίγει το σκορ κόντρα στην Λέγκια.
22:41
36' ΓΚΟΛ, 1-1, η Φιορεντίνα
22:41
Πανικός στην άμυνα της Τότεναμ και ο Μπασάντα φέρνει το ματς στα ίσα για τους Ιταλούς
22:47
40' Με δέκα συνεχίζει η Ντιναμό. Αποβλήθηκε ο Γιαρμολένκο.
22:50
44' Mε εννιά η Ντιναμό Κιέβου. Αποβλήθηκε και ο Μπελχαντά για χτύπημα εκτός φάσης
22:50
45' ΓΚΟΛ, 3-2, η Ίντερ
22:50
Τραγικό λάθος του Γκόρντον, χάνει την μπάλα μέσα απ' τα χέρια του και ο Παλάσιο πλασάρει στην κενή εστία.
23:08
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα
23:09
48' Γκολ, 1-1, η Σάλτσμπουργκ
23:10
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σοριάνο
23:15
54' ΓΚΟΛ, 2-1, η Βιγιαρεάλ με τον Τσερίσεφ
23:32
70' ΓΚΟΛ, 1-0, η Σεβίλλη
23:33
Ο Ιμπόρα ανοίγει το σκορ κόντρα στην Γκλάντμπαχ.
23:36
73' Γκολ, 1-1, η Γκινγκάμπ
23:36
Ο Μπονβί ισοφαρίζει για τους Γάλλους, που παίζουν με αριθμητικό πλεονέκτημα (+2) κόντρα στην Ντιναμό
23:38
75' ΓΚΟΛ, 2-1, η Γκινγκάμπ!
23:38
Ο Ντιαλό δίνει το προβάδισμα. Δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά
23:46
84' Πέναλτι για την Λίβερπουλ
23:47
85' ΓΚΟΛ, 1-0, η Λίβερπουλ εύστοχος ο Μπαλοτέλι
23:55
90+3' ΓΚΟΛ, 3-3, η Σέλτικ!
23:58
Άγιαξ – Λέγκια Βαρσοβίας 1-0 (35’ Μίλικ)
23:58
23:58
Γκινγκάμπ – Ντιναμό Κιέβου 2-1 (73’ Μπονβί, 75’ Ντιαλό - 19’ Βελόσο)
23:58
Βιγιαρεάλ – Σάλτσμπουργκ 2-1 (32’ Ούτσε, 54’ Τσερίσεφ – 48’ Σοριάνο)
23:59
Λίβερπουλ – Μπεσίκτας 1-0 (85’ Μπαλοτέλι πεν.)
23:59
Τότεναμ – Φιορεντίνα 1-1 (6’ Σολδάδο – 36’ Μπασάντα)
23:59
Σέλτικ – Ίντερ 3-3 (24’ Άρμστρονγκ, 26’ Καμπανιάρο αυτ., 90+3’ Γκουϊντέτι – 4’ Σακίρι, 13’ Παλάσιο)