Πανθρακικός-Παναιτωλικός 0-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Παναιτωλικος, για την 25η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

14:42
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς, Πανθρακικός-Παναιτωλικός, για την 25η αγωνιστική της Super League.
14:48
Οι γηπεδούχοι είναι στην 12η θέση με 27 βαθμούς και το περασμένο σαββατοκύριακο πήρε το ματς με τη Νίκη Βόλου στα χαρτιά, καθώς η ομάδα της Μαγνησίας έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα, ενώ στις 8 Φεβρουαρίου έχασαν με 2-0 από τον Πλατανιά.
14:51
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην τέταρτη θέση με 41 βαθμούς, όσους και ο Αστέρας Τρίπολης και το περασμένο επικράτησε 2-0 των Αρκαδών.
14:52
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:52
Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Ποτουρίδης, Εμπόου, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Τζάνης, Ίγκορ
14:52
Στον πάγκο της ομάδας της Κομοτηνής: Πασχαλάκης, Μάρτινς, Χασομέρης, Μανού, Βιγιαφάνε, Σέτι, Κάσες
14:53
Παναιτωλικός (Χάβος): Ράφαελ, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Ετζενγκέλε, Κέβιν, Κουτρομάνος, Γοδόι, Ρουσκουγιέδα, Μαρτίνες, Κάπελ, Άλβες
14:53
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στεφανάκος, Κούσας, Θεοδωρίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Μορένο, Μύγας, Βασιλείου
14:58
Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας, βοηθοί Δαμιανός Ευθυμιάδης, Νικόλαος Καραϊσαρίδης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κύζας.
14:59
Απόντες για τον Πανθρακικό οι Ηλιάδης, Λαδάκης, Σερφά.
15:00
Και για τους φιλοξενούμενους οι Βιγιαφάνες, Φωτάκης, Σκαραμοτσίνο και Λάζαρ.
15:03
Έναρξη στο ματς!
15:10
Καμία ιδιαίτερη φάση μέχρι στιγμής στο ματς, ενώ στα πρώτα λεπτά δεν έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι.
15:17
Πιο επιθετικός στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός...
15:18
14' Σουτ του Ρουσκουγιέδα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη.
15:20
15' Νέο σουτ από τον Ρουσκουγίεδα και αυτό όμως ήταν άστοχο, η μπάλα έφυγε αυτήν τη φορά πολύ ψηλά πάνω από την εστία.
15:22
19' Κερδισμένο φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για τον Πανθρακικό.
15:24
21' Εκτέλεσε ο Τζάνης και η μπάλα σταμάτησε στο τείχος, αλλά του στρώθηκε και το σουτ κατέληξε σε κόρνερ.
15:25
22' Άστοχη κεφαλιά του Εντζεγκέλε, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρουσκουγιέδα.
15:29
26' Κερδισμένο φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό.
15:30
27' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Ρουσκουγιέδα ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν πολύ καλή, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο πιο δεξιά από εκεί που έπρεπε.
15:33
30' Δυνατό σουτ του Μπαϊκαρά έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Ράφαελ.
15:36
33' Κερδισμένο φάουλ για τον Πανθρακικό σε εξαιρετική θέση.
15:37
34' Καλή εκτέλεση από τον Μεχία, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ράφαελ.
15:40
35' Κίτρινη κάρτα στον Κάπελ.
15:40
37' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά, για τάκλιν στον Κέβιν.
15:42
38' Ο Μπεχαράνο δοκίμασε την τύχη του από αρκετά μακριά... έβαλε περίεργα φάλτσα στην μπάλα και Αθανασιάδης έδιωξε σε κόρνερ για να 'ναι σίγουρος.
15:46
43' Κίτρινη στον Κουτρομάνο. Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά για τον Πανθρακικό.
15:47
44' Σουτ του Μεχία, που του στρώθηκε η μπάλα από τη στημένη φάση, μπλόκαρε ο Ράφαελ.
15:48
45' Σουτ του Ίγκορ, μπλόκαρε ο Ράφαελ.
15:49
Ημίχρονο στην Κομοτηνή. Πανθρακικός-Πανατωλικός 0-0.
15:50
Λίγες οι φάσεις στο πρώτο μέρος. Ξεχωρίζει το δοκάρι του Ρουσκουγιέδα στο 27' από την εκτέλεση φάουλ του μέσου των φιλοξενούμενων.
16:06
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
16:06
Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες.
16:19
58' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες στη θέση του Ρομέου.
16:20
60' Σουτ του Κάσες από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ύστερα από αντεπίθεση της ομάδας του, αλλά ήταν αδύναμο και δεν δυσκολεύτηκε ο Ράφαελ.
16:24
63' Δυνατό σουτ του Κουτρομάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη.
16:26
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μορένο στη θέση του Άλβες.
16:34
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας μέσα και ο Ρουσκουγιέδα εκτός.
16:36
75' Σουτ του Μύγα, αρκετά μακριά από την εστία η μπάλα.
16:37
77' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ροζέριο μέσα, στη θέση του Τζάνη.
16:39
79' Κίτρινη κάρτα στον Ετζεγκέλε.
16:41
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης στη θέση του Κάπελ.
16:42
81' Πέναλτι για τον Πανθρακικό!
16:43
Ο Μαλεζάς έκανε τάκλιν και ανέτρεψε τον Ίγκορ.
16:43
83' Χαμένο πέναλτι! Ο Ίγκορ ανέλαβε την εκτέλεση και παρότι δεν ήταν τόσο κακή, αστόχησε, καθώς ο Ράφαελ αντέδρασε εξαιρετικά πέφτωντας στη δεξιά του πλευρά.
16:47
86' Σουτ του Τσουμάνη με το δεξί, το... κακό του πόδι, η μπάλα έξω.
16:51
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
16:53
90+2' Σουτ του Θεοδωρίδη, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
16:55
Τέλος στο ματς. Πανθρακικός-Παναιτωλικός 0-0, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Ίγκορ στο 83' με τον Ράφαελ να αποκρούει.