Καλλονή-ΠΑΣ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Καλλονής με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17:05
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Καλλονής με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 25η αγωνιστική.
17:10
Στους 28 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στους 37 οι φιλοξενούμενοι που παλεύουν για να μπουν στα πλέι οφ.
17:10
Η Καλλονή προέρχεται από τρία παιχνίδια δίχως νίκη, ο ΠΑΣ από ήττα απέναντι στον Πανιώνιο.
17:11
Καλλονή: Χογκ, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Γιορέντε, Κριπιντίρης, Ρόχας, Καλτσάς, Πετρόπουλος, Μανούσος, Χουάνμα
17:11
ΠΑΣ: Βελλίδης, Ίλιτς, Χαρίσης, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Μπέριος, Μανιάς, Τσάβες, Στρούνα, Τζημόπουλος, Ακόστα
17:11
Στον πάγκο των νησιωτών: Δαύκου, Μίνγκας, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Πιπίνης, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο
17:11
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Σωτηρίου, Ηλιάδης, Κρητικός, Σαπαλίδης, Σκόνδρας, Αυγενικού, Γιάκος
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, καλός ο καιρός στο νησί.
17:17
Ξεκίνησε ο αγώνας
17:18
2' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη από μακριά, ο Βελλίδης πέφτει στη γωνία του και διώχνει μακριά.
17:20
4' ΓΚΟΛ για την Καλλονή
17:21
Εκτέλεση κόρνερ για τους νησιώτες, κακή αμυντική λειτουργία του ΠΑΣ και ο Πετρόπουλος από κοντά σκοράρει με κεφαλιά, νικώντας στον... αέρα τον Τζημόπουλο.
17:23
6' Ο Κριπιντίρης δοκιμάζει ένα ψιλοκρεμαστό βολέ από μακριά, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα. Υπνωτισμένος έχει μπει ο ΠΑΣ στο ματς.
17:31
14' Έχει ισορροπήσει ο ΠΑΣ, δίχως βέβαια να 'χει δημιουργήσει κάποια απειλή στην εστία της Καλλονής.
17:33
16' Φάση για τον ΠΑΣ! Η μπαλιά του Τσάβες βγήκε για τον Ίλιτς, που ήταν μόνος του από κοντά, αλλά αιφνιδιάζεται και δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τη «δημιουργία» του συμπαίκτη του.
17:34
18' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
17:35
18' Κεφαλιά του Τζημόπουλου, μπλοκάρει άνετα ο Χογκ.
17:40
Ελαφρώς καλύτερος ο ΠΑΣ μετά το 10' που συνήλθε απ' το κακό ξεκίνημά του. Πάντα υπέρ της Καλλονής το σκορ (1-0).
17:42
26' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ, ο Μανιάς βγήκε ουσιαστικά απέναντι απ' τον Χογκ, αλλά το σουτ του ήταν κακό και ο Μαλτέζος γκολκίπερ που είχε βγει έγκαιρα το έβγαλε!
17:43
Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Ακόστα ήταν... τραγικό και δεν απείλησε.
17:50
Έχει... κάτσει η Καλλονή, με τον ΠΑΣ να 'χει κερδίσει πολλά μέτρα στο γήπεδο.
17:53
37' Ο Χουάνμα σκοράρει με κεφαλιά για την Καλλονή, αλλά σωστά δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ.
17:54
38' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ! Φοβερό σουτ του Μανιά με το που γύρισε το σώμα του, αλλά η μπάλα μόλις άουτ!
17:57
40' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με βολίδα του Καλτσά, αλλά ο Βελλίδης λέει όχι.
17:57
41' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!
17:58
Εξαιρετική ανάπτυξη για τον ΠΑΣ με τον Ακόστα να στρώνει στον Μανιά, τον τελευταίο να πιάνει... βολίδα, αλλά το δοκάρι να του την χαλάει!
17:58
42' Κίτρινη κάρτα στον Ρόχας.
18:02
Ημίχρονο στην Μυτιλήνη, προηγείται 1-0 η Καλλονή, αλλά ο ΠΑΣ έχει χάσει... ένα κάρο ευκαιρίες.
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:26
Μόνο νεύρα και ένταση υπάρχει στα πρώτα επτά λεπτά της επανάληψης.
18:29
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο για μαρκάρισμα στον Μανούσο.
18:32
59' Τεράστια φάση για τον ΠΑΣ πάει χαμένη. Σέντρα του Τσάβες από δεξιά, ο Ίλιτς στρώνει στον Ακόστα με το κεφάλι, αλλά ο τελευταίος από απόσταση αναπνοής σημαδεύει άουτ.
18:38
65' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος μέχρι τώρα, Πετρόπουλος δίνει τη θέση του στον Μαρσέλο.
18:47
74' Αλλαγή για την Καλλονή με τον Μίνγκα να παίρνει τη θέση του Ρόχας.
18:51
78' Δοκάρι για την Καλλονή
18:52
Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε με πολλά φάλτσα το κόρνερ, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Βελλίδη. Από ένα για κάθε ομάδα πλέον. Έχει χάσει το ρυθμό του ο ΠΑΣ στην επανάληψη.
18:59
84' Ο Λεοζίνιο παίρνει τη θέση του Μανούσου.
19:00
85' Ο Αυγενικού αντί του Στρούνα για τον ΠΑΣ.
19:00
Τελευταίες προσπάθειες για τον ΠΑΣ προκειμένου να πάρει έστω το βαθμό της ισοπαλίας.
19:01
88' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ. Τσάβες κι Ακόστα πάνω απ' τη μπάλα.
19:01
Το εκτελεί ο Τσάβες, δεν είναι καλό.
19:03
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου.
19:05
92' Αποβάλλεται ο Μπέριος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
19:07
Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη για την Καλλονή με σκορ 1-0, χάρη στο τέρμα του Πετρόπουλου.