Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Βέροια-ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Βέροιας με τον ΠΑΟΚ.
19:02
Εκ διαμέτρου αντίθετα εξελίχθηκε η περασμένη αγωνιστική για τις δύο ομάδες.
19:02
Η Βέροια επέστρεψε στις νίκες, φεύγοντας με το "διπλό" (0-2) από την έδρα του Λεβαδειακού.
19:03
Ενώ ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με το "βαρύ" 4-0 στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο.
19:03
Ένα ακόμα ανεπιτυχές αποτέλεσμα, που προκάλεσε "κλυδωνισμούς" στον "Δικέφαλο του Βορρά".
19:08
Όμως άπαντες θα προσπαθήσουν να το αφήσουν πίσω προκειμένου να ξεπεραστεί η κρίση που διέρχεται η ομάδα.
19:10
Σήμερα αντιμετωπίζει σημαντικές απουσίες (Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης, Ρατς, Τζανδάρης, Μαντούρο, Παπαδόπουλος) αλλά θα έχει τον κόσμο του στο πλευρό του.
19:10
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο να δούμε τις συνθέσεις του ματς.
19:11
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Κόστα, Παπαγιαννόπουλος, Βίτορ, Σκόνδρας, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Νομπόα, Μακ, Περέιρα, Γκολάσα.
19:11
Στον πάγκο: Γιακουμής, Πόζογλου, Πούγγουρας, Κίτσιου, Τζιόλης, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης.
19:12
Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Όστοϊτς, Μπράβο, Βέρτζος, Νέτο, Τάτος, Μπατιόν, Ντουμίτρου, Μπεν, Μπαργκάν, Βεργώνης.
19:13
Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Ναζλίδης, Κάμπορα, Μαλόν, Πέρεζ, Παυλίδης.
19:15
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Κουτσιαύτης του συνδέσμου Άρτας.
19:16
Με βοηθούς τους Γεωργιάδη (Κοζάνης), Χαρίση (Γρεβενών) και 4ο τον Θάνο (Γρεβενών).
19:20
Νωρίτερα -σύμφωνα με το inveria.gr- υπήρξαν 10 προσαγωγές για επίθεση σε ιδιοκτήτη περιπτέρου, ο οποίος και διακομίστηκε Γενικό Νοσοκομείο Βέροιας.
19:32
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
19:36
Προσπαθεί να προσαρμοστεί στο 4-3-3 ο ΠΑΟΚ που αγωνίζεται και με σημαντικές απουσίες.
19:38
Ο Νέτο είναι ένας παλιός γνώριμος του "Δικεφάλου" από τις μάχες με τον Άρη. Ενώ στον πάγκο βρίσκεται και ο Κάμπορα.
19:39
7' Χωρίς τελική προσπάθεια ως τώρα το παιχνίδι.
19:41
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-0.
19:42
Ο Σκόνδρας έκανε τη σέντρα και ο Περέιρα με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ!
19:42
Το 10ο γκολ του Αργεντινού στο εφετινό πρωτάθλημα.
19:44
13' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ. Φάουλ σε καλή θέση για την Βέροια.
19:45
14' Πολύ καλά εκτελεσμένο από τον Νέτο, διώχνει με τις γροθιές σε κόρνερ ο Ιτάνζ!
19:47
16' Το σουτ του Μπαργκάν κατέληξε ψηλά άουτ.
19:51
18' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Νομπόα λίγο έξω από την περιοχή, που έκανε το σουτ, αλλά βρήκε σε ετοιμότητα τον Τζινάρ.
19:54
21' Η μπάλα στρώθηκε στον Ρικάρντο Κόστα στην περιοχή, πολύ άστοχο σουτ (ακόμα και για στόπερ) από τον Πορτογάλο.
19:58
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο.
19:59
28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 2-0.
20:00
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Περέιρα, ο προωθημένος Βίτορ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά προς τα πίσω έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
20:03
Το ματς παρακολουθεί ο Νίκος Κωστένογλου, που θα κάθεται στο πλευρό του Σέρχιο Μαρκαριάν στον πάγκο της Εθνικής.
20:05
33' Κίτρινη κάρτα στον Ρικάρντο Κόστα για χέρι.
20:06
34' Από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή ο Βεργώνης σούταρε άουτ.
20:10
Ανησύχησαν στον ΠΑΟΚ με την άσχημη πτώση του Σκόνδρα, φοβούμενοι πως έχει τραυματιστεί στον ώμο.
20:13
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 3-0.
20:14
Πανέμορφο τέρμα με σουτ στην κίνηση από τον Νομπόα! Δεύτερη ασίστ από τον Σκόνδρα.
20:17
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
20:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.
20:32
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:33
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Βέροια και ΠΑΟΚ.
20:35
48' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, αλλά το διαγώνιο σουτ του Ισραηλινού πέρασε άουτ.
20:39
51' Ο Μακ μπήκε επικίνδυνα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο Τζινάρ έπεσε στα πόδια του και μάζεψε την μπάλα.
20:40
53' Διπλή αλλαγή για την Βέροια: Ο Ναζλίδης πέρασε στη θέση του Μπαργκάν και ο Κάμπορα σε εκείνη του Τάτου.
20:41
53' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Βέροια! Η εξ επαφής κεφαλιά του νεοεισελθόντος Ναζλίδη πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
20:44
57' Χωρίς δύναμη το σουτ του Παπαγιαννόπουλου, μπλοκάρει με άνεση ο Τζινάρ.
20:48
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ, 3-1.
20:49
Ο Ντουμίτρου με άπιαστο σουτ, λίγο έξω από την περιοχή, νίκησε τον Ιτάνζ.
20:56
69' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. Κίτρινη κάρτα στον Τζινάρ.
20:56
69' Το εκτέλεσε ο Περέιρα, αλλά βρήκε σε ετοιμότητα τον Τζινάρ.
21:00
73' Τελευταία αλλαγή για την Βέροια: Ο Γεωργιάδης πέρασε στη θέση του Μπεν.
21:02
75' Ο Παπαγιαννόπουλος παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
21:04
77' Το διαγώνιο σουτ του Γεωργιάδη πέρασε λίγο άουτ.
21:09
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Πόζογλου πέρασε στη θέση του Μακ.
21:11
84' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Κίτσιου αντί του Κωνσταντινίδη.
21:12
85' Κίτρινη κάρτα στον Κάμπορα.
21:12
85' Κίτρινη κάρτα και στον Κάτσε.
21:15
88' Ο Γκολάσα έχασε μια καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Όμως, η φάση είναι ως μη γενόμενη αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
21:17
90' Ο Πόζογλου βλέπει την κίτρινη κάρτα.
21:17
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:18
90+1' Ο Ντουμίτρου μπήκε με καλές προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά το τελείωμά του ήταν άσχημο.
21:19
90+2' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Πούγγουρας πέρασε στη θέση του Παπαγιαννόπουλου.
21:24
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.