Βέροια-ΠΑΟΚ 1-3

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Βέροια-ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Βέροιας με τον ΠΑΟΚ.
Εκ διαμέτρου αντίθετα εξελίχθηκε η περασμένη αγωνιστική για τις δύο ομάδες.
Η Βέροια επέστρεψε στις νίκες, φεύγοντας με το "διπλό" (0-2) από την έδρα του Λεβαδειακού.
Ενώ ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με το "βαρύ" 4-0 στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο.
Ένα ακόμα ανεπιτυχές αποτέλεσμα, που προκάλεσε "κλυδωνισμούς" στον "Δικέφαλο του Βορρά".
Όμως άπαντες θα προσπαθήσουν να το αφήσουν πίσω προκειμένου να ξεπεραστεί η κρίση που διέρχεται η ομάδα.
Σήμερα αντιμετωπίζει σημαντικές απουσίες (Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης, Ρατς, Τζανδάρης, Μαντούρο, Παπαδόπουλος) αλλά θα έχει τον κόσμο του στο πλευρό του.
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο να δούμε τις συνθέσεις του ματς.
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Κόστα, Παπαγιαννόπουλος, Βίτορ, Σκόνδρας, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Νομπόα, Μακ, Περέιρα, Γκολάσα.
Στον πάγκο: Γιακουμής, Πόζογλου, Πούγγουρας, Κίτσιου, Τζιόλης, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης.
Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Όστοϊτς, Μπράβο, Βέρτζος, Νέτο, Τάτος, Μπατιόν, Ντουμίτρου, Μπεν, Μπαργκάν, Βεργώνης.
Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Ναζλίδης, Κάμπορα, Μαλόν, Πέρεζ, Παυλίδης.
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Κουτσιαύτης του συνδέσμου Άρτας.
Με βοηθούς τους Γεωργιάδη (Κοζάνης), Χαρίση (Γρεβενών) και 4ο τον Θάνο (Γρεβενών).
Νωρίτερα -σύμφωνα με το inveria.gr- υπήρξαν 10 προσαγωγές για επίθεση σε ιδιοκτήτη περιπτέρου, ο οποίος και διακομίστηκε Γενικό Νοσοκομείο Βέροιας.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
Προσπαθεί να προσαρμοστεί στο 4-3-3 ο ΠΑΟΚ που αγωνίζεται και με σημαντικές απουσίες.
Ο Νέτο είναι ένας παλιός γνώριμος του "Δικεφάλου" από τις μάχες με τον Άρη. Ενώ στον πάγκο βρίσκεται και ο Κάμπορα.
7' Χωρίς τελική προσπάθεια ως τώρα το παιχνίδι.
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-0.
Ο Σκόνδρας έκανε τη σέντρα και ο Περέιρα με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ!
Το 10ο γκολ του Αργεντινού στο εφετινό πρωτάθλημα.
13' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ. Φάουλ σε καλή θέση για την Βέροια.
14' Πολύ καλά εκτελεσμένο από τον Νέτο, διώχνει με τις γροθιές σε κόρνερ ο Ιτάνζ!
16' Το σουτ του Μπαργκάν κατέληξε ψηλά άουτ.
18' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Νομπόα λίγο έξω από την περιοχή, που έκανε το σουτ, αλλά βρήκε σε ετοιμότητα τον Τζινάρ.
21' Η μπάλα στρώθηκε στον Ρικάρντο Κόστα στην περιοχή, πολύ άστοχο σουτ (ακόμα και για στόπερ) από τον Πορτογάλο.
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο.
28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 2-0.
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Περέιρα, ο προωθημένος Βίτορ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά προς τα πίσω έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
Το ματς παρακολουθεί ο Νίκος Κωστένογλου, που θα κάθεται στο πλευρό του Σέρχιο Μαρκαριάν στον πάγκο της Εθνικής.
33' Κίτρινη κάρτα στον Ρικάρντο Κόστα για χέρι.
34' Από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή ο Βεργώνης σούταρε άουτ.
Ανησύχησαν στον ΠΑΟΚ με την άσχημη πτώση του Σκόνδρα, φοβούμενοι πως έχει τραυματιστεί στον ώμο.
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 3-0.
Πανέμορφο τέρμα με σουτ στην κίνηση από τον Νομπόα! Δεύτερη ασίστ από τον Σκόνδρα.
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Βέροια και ΠΑΟΚ.
48' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, αλλά το διαγώνιο σουτ του Ισραηλινού πέρασε άουτ.
51' Ο Μακ μπήκε επικίνδυνα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο Τζινάρ έπεσε στα πόδια του και μάζεψε την μπάλα.
53' Διπλή αλλαγή για την Βέροια: Ο Ναζλίδης πέρασε στη θέση του Μπαργκάν και ο Κάμπορα σε εκείνη του Τάτου.
53' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Βέροια! Η εξ επαφής κεφαλιά του νεοεισελθόντος Ναζλίδη πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
57' Χωρίς δύναμη το σουτ του Παπαγιαννόπουλου, μπλοκάρει με άνεση ο Τζινάρ.
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ, 3-1.
Ο Ντουμίτρου με άπιαστο σουτ, λίγο έξω από την περιοχή, νίκησε τον Ιτάνζ.
69' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. Κίτρινη κάρτα στον Τζινάρ.
69' Το εκτέλεσε ο Περέιρα, αλλά βρήκε σε ετοιμότητα τον Τζινάρ.
73' Τελευταία αλλαγή για την Βέροια: Ο Γεωργιάδης πέρασε στη θέση του Μπεν.
75' Ο Παπαγιαννόπουλος παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
77' Το διαγώνιο σουτ του Γεωργιάδη πέρασε λίγο άουτ.
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Πόζογλου πέρασε στη θέση του Μακ.
84' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Κίτσιου αντί του Κωνσταντινίδη.
85' Κίτρινη κάρτα στον Κάμπορα.
85' Κίτρινη κάρτα και στον Κάτσε.
88' Ο Γκολάσα έχασε μια καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Όμως, η φάση είναι ως μη γενόμενη αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
90' Ο Πόζογλου βλέπει την κίτρινη κάρτα.
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+1' Ο Ντουμίτρου μπήκε με καλές προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά το τελείωμά του ήταν άσχημο.
90+2' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Πούγγουρας πέρασε στη θέση του Παπαγιαννόπουλου.
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.