Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης- ΟΦΗ, για την 25η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

14:40
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ για την 25η αγωνιστική της Super League.
14:48
Οι δύο ομάδες δεν είναι στα καλύτερα τους, αν και αυτό ισχύει κυρίως για τους φιλοξενούμενους, που έχουν 13 βαθμούς (τους έχουν αφαιρεθεί 10 λόγω χρεών) και είναι στην προτελευταία του πρωταθλήματος.
14:49
Επιπλέον, στην αποστολή της ομάδα βρίσκονται μόλις 14 παίκτες σήμερα, καθώς ο Μονιάκης είναι τραυματίας και ο Μερεμπασβίλι τιμωρημένος.
14:51
Οι γηπεδούχοι έχουν δύο ήττες στα τελευταία τέσσερα ματς του πρωταθλήματος, αλλά έχουν τη δυνατότητα να επιστρέψουν μείνουν μόνοι στην τέταρτη θέση, καθώς ο Παναιτωλικός, με τον οποίο ισοβαθμούσαν μέχρι χθες, ήρθε ισόπαλος με τον Πανθρακικό.
14:53
Απόντες για τους Αρκάδες οι ενδεκαδάτοι Γκοϊάν, Σανκαρέ, Τσοκάνης, που είναι τιμωρημένοι και οι τραυματίες Τορμένα, Μούκαμ. Εκτός χωρίς να αντιμετωπίζει Μπαντιμπανγκά. Ντεμπούτο κάνει ο Αλόκο για τους γηπεδούχους.
14:53
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:54
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Αλόκο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μάσα, Ρόλε, Γιαννιώτας, Μπαράλες
14:55
ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Λόρια, Ροβίθης, Μπολάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Κάλαϊτζιτς, Μακρής, Κουτσιανικούλης, Λαμπρόπουλος, Μαραθιανός, Τζορτζ.
14:56
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων κάθονται οι Μπαντής, Τιέ, Κιτόκο, Κουρμπέλης, Φερνάντες, Πάρα, Σκούρτης
14:58
Αγριμάκης (τερματοφύλακας), Μανιδάκης, Περογαμβράκης στον σχεδόν άδειο πάγκο των φιλοξενούμενων.
15:00
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Στυλιάρας του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας. Βοηθοί οι Δημήτρης Ζυγούρης, Γεώργιος Καλφόγλου.
15:01
Σέντρα στο ματς!
15:04
3' Γκολ ο Αστέρας, 1-0!
15:05
Φάουλ από τα αριστερά του Ρόλε, ο Μπαράλες πρόλαβε τον Λόρια που έκανε άστοχη έξοδο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.
15:06
5' Ωραίο σουτ του Ροβίθη έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Κοσίτσκι.
15:09
8' Ωραία επίθεση από τους παίκτες του Αστέρα, αλλά ο Μουνάφο που ολοκλήρωσε την προσπάθεια της ομάδας του, έκανε καλό σουτ, αλλά νικήθηκε από τον Λόρια.
15:13
13' Σουτ του Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Λόρια χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.
15:17
17' Κερδισμένο φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Αστέρα.
15:18
Με πάσα εκτελέστηκε και ο Κουτσιανικούλης βρήκε τον Λαμπρόπουλος, αλλά το γύρισμα του απομακρύνθηκε.
15:21
20' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ρόλε εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και βρήκε τον Μάσα, που ήταν μόνος του μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ που προσπάθησε να πιάσει με τη μια, ήταν άστοχο και πέρασε αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία.
15:29
28' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Λόρια.
15:33
32' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Αστέρα.
15:34
Ο Ρόλε το εκτέλεσε, αλλά ο Λόρια μπλόκαρε σχετικά εύκολα.
15:35
34' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Αστέρα με τον Ρόλε να κάνει την κάθετη πάσα, αλλά ο Μπαράλες δεν κατάφερε να φθάσει στην μπάλα για λίγο, ενώ ήταν σε πολύ καλή θέση.
15:36
35' Τετ α τετ του Γιαννιώτα με τον Λόρια, με νικητή τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ.
15:41
41' Γκολ για τον Αστέρα, 2-0!
15:43
Ο Μπαράλες διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, αλλά και τα δικά του. Ο Αργεντινός νικήθηκε αρχικά από τον Λόρια, κάνοντας σουτ με τη μια μετά την πάσα του Γιαννιώτα, αλλά στη δεύτερη του προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ ο Γεωργιανός πορτιέρο ήταν ουσιαστικά εξουδετερωμένος.
15:45
Λίγο πριν το γκολ, ο Τζορτζ είχε αντικρίσει κίτρινη κάρτα.
15:46
45+1' Γκολ ο ο Αστέρας 3-0!
15:47
Σέντρα του Λούι από τα δεξιά, κεφαλιά του Μάσα πάνω στον Λόρια, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ δεν αντέδρασε καλά, με την μπάλα να του φεύγει από τα χέρια και να καταλήγει στα αντίπαλα δίχτυα.
15:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας-ΟΦΗ 3-0! Δύο γκολ ο Μπαράλες (3', 41'), ένα ο Μάσα (45').
16:04
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης αντί του Μαραθιανού.
16:05
Έναρξη δεύτερου μέρους!
16:20
61' Σουτ του Ρόλε μέσα από την περιοχή, μετά από ασίστ του Μάσα, μπλόκαρε ο Λόρια.
16:21
63' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
16:24
65' Γκολ ο Αστέρας, 4-0!
16:26
Εκτέλεση φάουλ του Ρόλε από τα αριστερά, με συρτή πάσα, ο Μάσα έκανε ωραία κίνηση και ξεμαρκαρίστηκε αρχικά και στη συνέχεια έκανε άπιαστο σουτ, νικώντας στον Ρόλε.
16:29
68' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. 'Έξω Μάσα-Μουνάφο, μέσα Πάρα-Μουνάφο.
16:30
72' Σουτ του Πάρα, μπλόκαρε ο Λόρια.
16:33
74' Κοντά στο πέμπτο γκολ ο Αστέρας, αλλά ο Πάρα που βρέθηκε απέναντι από τον Λόρια έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αντίπαλο τέρμα.
16:35
76' Κλείνει τις αλλαγές ο Στάικος Βεργέτης. Μέσα ο Νίκο Φερνάντεθ για τον Αστέρα, έξω ο Ρόλε που ήταν από τους κορυφαίους (αν όχι ο κορυφαίος) της ομάδας του σήμερα.
16:37
79' Γκολ ο Αστέρας, 5-0!
16:38
Ο Μπαράλες κάνει χατ-τρικ, πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο γκολ, εκτελώντας με τη μια τον Λόρια, μετά την μακρινή μπαλιά του Παντελιάδη.
16:46
88' Πέναλτι για τον ΟΦΗ!
16:47
Ο Ζησόπουλος ανέτρεψε τον Κουτσιανικούλη.
16:47
Ο Λαμπρόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Κοσίτσκι, μειώνοντας σε 5-1 για την ομάδα του.
16:50
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:50
90+1' Γκολ για τον Αστέρα, 6-1!