Μεγάλη νίκη του Πλατανιά, 2-1, απέναντι στον πολύ κακό ΠΑΟΚ στα Περιβόλια.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πλατανιά απέναντι στον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Επικίνδυνη έξοδος για τον "δικέφαλο του Βορρά", που με εξαίρεση τον Γκσμπούρνινγκ έχει στην αποστολή του όλους τους νεοαποκτηθέντες.
Με την πλάτη στον τοίχο παίζει ο Πλατανιάς, που αναζητεί βαθμούς προκειμένου να αποφύγει τον υποβιβασμό.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ (Χούμπ Στέφενς): Γλύκος, Κίτσιου, Σπυρόπουλος, Σκόνδρας, Κατσουράνης, Μαντούρο, Κάτσε, Μάρτενς, Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης Στον πάγκο: Γιακουμής, Νάτχο, Λίνο, Ινσαουράλδε, Σαλπιγγίδης, Βούκιτς, Νίνης
Πλατανιάς (Νίκος Αναστόπουλος): Γεωργαλλίδης, Φάισκα, Ινκούμ, Φερνάντες, Αγκιλέρα, Καζναφέρης, Τέτε, Γουνδουλάκης, Κατάι, Μπέλιτς, Τόρες Στον πάγκο: Περιστερίδης, Σιαλμάς, Μενδρινός, Δημήτρης, Πάχια, Ντεντάκης, Σούκιας
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθήνας) με βοηθούς τους Αντώνη Καρατζίκα (Αθήνας) και Στέλιο Τσολάκη (Αθήνας).
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
4' Πρώτη τελική στο ματς για τον Πλατανιά. Σουτ του Καζναφέρη, η μπάλα φεύγει άουτ.
5' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.
10' ΓΚΟΛ, 1-0, ο ΠΑΟΚ παίρνει προβάδισμα στα Περιβόλια με τον Αθανασιάδη.
Μπαλιά "σεμινάριο" του Κώστα Κατσουράνη, ο Αθανασιάδης κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και με κεφαλιά νίκησε τον Γιωργαλλίδη.
19' Σουτ του Κάτσε η μπάλα περνάει πάνω απ' την εστία του Πλατανιά.
29' Ασφυκτικό πρέσινγκ από τους μέσους του ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πλησιάσει την εστία του Γλύκου ο Πλατανιάς.
33' Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη για μαρκάρισμα στον Λούκας.
36' ΓΚΟΛ, 1-1, απαντάει ο Πλατανιάς με τον Κάταϊ.
Αντεπίθεση για τους Χανιώτες με τον Σέρβο να προλαβαίνει να κάνει το σουτ μπροστά απ' τον Σπυρόπουλο και να κάνει το 1-1 για την ομάδα του.
44' Mεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα του Μπέλιτς, ο Τόρες πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Πλατανιάς και ΠΑΟΚ στο 1-1 στα Περιβόλια
Ο Αθανασιάδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 10'. Ισοφάρισαν οι Χανιώτες στο 36' με τον Κάταϊ.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Γουνδουλάκη πέρασε ο Μενδρινός.
51' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.
56' Σουτ του Τετέ από μακριά, μπλοκάρει ο Γλύκος.
56' Δύσκολη επέμβαση του Γιωργαλλίδη, έπειτα από σουτ του Στοχ το οποίο κόντραρε σε αμυντικούς.
59' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μαντούρο πέρασε ο Νάτχο.
Ντεμπούτο με τη φανέλα του ΠΑΟΚ για τον Ισραηλινό μέσο.
62' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Σπυρόπουλου πέρασε ο Λίνο.
64' Σουτ του Κάταϊ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Γλύκου.
68' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Τόρες δίνει προβάδισμα στον Πλατανιά.
Ο Κάταϊ, έπειτα από αντεπίθεση "σπάει" τη μπάλα στον Τόρες και αυτός με συρτό σουτ κάνει το 2-1.
69' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μάρτενς πέρασε ο Βούκιτς.
78' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τόρες πέρασε ο Σιαλμάς.
79' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.
80' Κίτρινη κάρτα στον Τετέ.
82' Σουτ του Σιαλμά η μπάλα φεύγει άουτ.
86' Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Καζναφέρη πέρασε ο Γιαχία.
89' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αγκιλέρα διώχνει στη γραμμή σουτ του Λίνο.
90+3' Τέλος της αναμέτρησης.
Ο Πλατανιάς φτάνει σε μια μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ στα Περιβόλια (2-1).
Ο Αθανασιάδης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Στέφενς, η οποία στη συνέχεια "κλάταρε" γνώρισε την ήττα έπειτα από τέρματα του Κάταϊ και του Τόρες.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ!