Πανιώνιος-Λεβαδειακός 1-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Πανιώνιος-Λεβαδειακός, για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

17:07
Μάχη σωτηρίας σήμερα στη Νέα Σμύρνη, με τον Πανιώνιο και τον Λεβαδειακό να θέλουν πάση θυσία τη νίκη.
17:07
Οι μεν "κυανέρυθροι" για να ξεφύγουν (ελαφρώς) από την επικίνδυνη ζώνη, οι δε Βοιωτοί για να βγουν από αυτή.
17:09
Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Μπουμάλ, Κολοβός, Φούντας, Γιάννου.
17:09
Στον πάγκο: Γιαννακόπουλος, Μπακασέτας, Ιμπαγάσα, Πάνος, Χατζηϊσαΐας, Γκέζος, Μασούρας.
17:09
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Σκέμπης, Στάθης, Τριποτσέρης, Τομάς, Ζίτο, Πίντερ, Ορτέγκα, Μπουσταμάντε, Γκόμεζ, Μάντζιος.
17:10
Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Μάγκας, Κατίδης, Γιακουμάκης, Πελέ, Μρντάκοβιτς, Μιλοσάβλιεβ.
17:11
17:12
To ματς έχει οριστεί να διευθύνει ο Γιάχος του συνδέσμου Χίου, με βοηθούς τους Τάτση (Ηπείρου), Καρσιώτη (Κορινθίας) και 4ο τον Αρετόπουλο (Τρικάλων).
17:16
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
17:23
8' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μητρόπουλος "έσκαψε" έξυπνα για τον Γιάννου, αλλά η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ.
17:27
12' Δοκάρι για τον Πανιώνιο!
17:28
Το χτύπημα φάουλ του Κολοβού βρήκε στο τείχος, άλλαξε πορεία και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
17:28
13' Ο Σηφάκης μπλόκαρε το συρτό σουτ του Φούντα.
17:29
13' Άστοχο σουτ από τον Πίντερ.
17:36
21' Ο Τασουλής παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
17:38
22' Ο Φούντας βρίσκεται πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο. Μπήκε μέσα το ιατρικό τιμ του Πανιωνίου.
17:39
Συνέχεια στο ματς, το οποίο διεξάγεται υπό βροχή.
17:41
Δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση του Στάθη πάνω στον Φούντα.
17:46
29' Το σουτ του Μπουμάλ κατέληξε ψηλά άουτ.
17:48
32' Η μπάλα στρώθηκε στον Μπουμάλ, αλλά το σουτ που έπιασε στην κίνηση έφυγε απελπιστικά άουτ.
17:52
37' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό!
17:53
Ο Πίντερ με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής "σημάδεψε" το αριστερό δοκάρι.
18:00
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
18:02
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
18:19
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:21
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
18:23
47' Ο Ρισβάνης πήρε καλύτερη θέση και την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, αλλά έφυγε άουτ.
18:29
53' Καθαρή η προβολή του Τομάς στον Μπουμάλ που διαμαρτύρεται για πέναλτι.
18:30
56' Ο Μπουμάλ βρέθηκε για μια ακόμα φορά σε πλεονεκτική θέση στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν κατάφερε να γίνει επικίνδυνος.
18:32
59’ Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Μπακασέτας πέρασε στη θέση του Μπουμάλ. Ενώ για τον Λεβαδειακό, ο Κατίδης μπαίνει στο ματς αντί του Μπουσταμάντε.
18:34
Συνεχίζεται η δυνατή βροχή στη Νέα Σμύρνη.
18:35
62' Χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Κόρμπο να σουτάρει άουτ από το ύψος του πέναλτι.
18:36
10-2 οι τελικές προσπάθειες ως τώρα στο ματς.
18:43
69’ Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Ιμπαγάσα πέρασε στη θέση του Κολοβού.
18:45
71' Το σουτ του Σκέμπη κατέληξε άουτ.
18:48
74' Δεν μέτρησε γκολ του Πανιώνιου. Ο Ρισβάνης πλάσαρε με το δεξί, όμως καταλογίστηκε επιθετικό φάουλ, στον Πίντερ.
18:51
76' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.
18:51
Εντείνει την πίεσή του ο Πανιώνιος.
18:53
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ, 1-0.
18:55
Τραγική έξοδος από τον Σηφάκη, και ο Οικονόμου από κοντά πλασάρει στα δίχτυα λυτρώνοντας τους "κυανέρυθρους"!
19:00
Κρατάει στα χέρια του τη νίκη ο Πανιώνιος. Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε.
19:04
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:08
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.