Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Εργοτέλης-Ατρόμητος, για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Ατρόμητο, που θα γίνει στο Ηράκλειο.
19:15
Οι «κιτρινόμαυροι» είναι αυτοί που «καίγονται» για το τρίποντο. Ο αγώνας δρόμου που κάνουν, προκειμένου να ξεφύγουν απ’ την επικίνδυνη ζώνη συνεχίζεται, με τις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις να είναι ενθαρρυντικές.
19:15
Ο Ατρόμητος από την άλλη, ταξίδεψε στο Ηράκλειο με… φόρα απ’ τη μεγάλη νίκη του επί του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι. Ο Νίκος Νιόπλιας θέλει να συνεχίσει το ίδιο εντυπωσιακά την παρουσία του στον πάγκο της ομάδας, ώστε να κρατήσει την επαφή της με την πρώτη πεντάδα.
19:16
Ο Εργοτέλης βρίσκεται στην 15η θέση με 22 βαθμούς (στο -5 απ’ την έξοδο απ’ την επικίνδυνη ζώνη), ενώ ο Ατρόμητος είναι στην όγδοη θέση με 37 βαθμούς (πέντε βαθμοί τον χωρίζουν απ’ την πεντάδα).
19:16
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
19:16
Εργοτέλης (Μαντζουράκης): Σαράνοφ, Ρέντζας, Λουβιόν, Γκοργκς, Λυκογιάννης, Μπόε, Κοζορώνης, Ούλα, Ολαϊτάν, Γιουσούφ, Σολάρι.
19:16
Στον πάγκο οι: Καβουσάκης, Πίτσος, Χαλκιαδάκης, Φιντέλεφ, Καζναφέρης, Τζίλας, Κάλε.
19:17
Ατρόμητος (Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Κιβρακίδης, Δημούτσος, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Καράσκο.
19:17
Στον πάγκο οι: Μπαρκάς, Μπρίτο, Νάστος, Μαρσιλίνιο, Καραμάνος, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές.
19:17
Με προβλήματα παρέταξαν τις ομάδες οι δύο προπονητές.
19:18
Ο Νίκος Νιόπλιας δεν έχει στην διάθεσή του τον Θανάση Παπάζογλου, ο οποίος είχε ενοχλήσεις στη μέση και τον Λουίτζι Τσέναμο, που συνεχίζει τη θεραπεία του. Ο Ναπολεόνι ξεκίνησε τελικά στο βασικό σχήμα της ομάδας, παρότι ήταν αμφίβολη η συμμετοχή του. Αντίθετα στον πάγκο έμεινε ο Πίτου Γκαρσία, για να προφυλαχθεί.
19:18
Ο Γιάννης Μαντζουράκης δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Σάββα Γκέντσογλου, ο οποίος αποκλείστηκε απ’ την αποστολή λόγω ίωσης, ενώ, όπως αναμενόταν, εκτός έμειναν οι τραυματίες Γιοβάνοβιτς, Κούρτης και Μπουρσέλης. Έκπληξη προκάλεσαν οι απουσίες των Χαντί και Τζανακάκη, οι οποίοι αποκλείστηκαν απ' την αποστολή που επέλεξε ο νέος τεχνικός των «κιτρινόμαυρων».
19:19
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο «Θ. Βαρδινογιάννης», λόγω εργασιών αποκατάστασης που γίνονται στο Παγκρήτιο Στάδιο.
19:21
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)με βοηθούς τους Χρήστο Μαγιάννη (Άρτας) και Παναγιώτη Σταθόπουλο (Ηλείας)
19:29
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
19:31
1' Σέντρα στο παιχνίδι
19:33
2' Εκτέλεση κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Μπόε Καν απομάκρυνε έγκαιρα.
19:39
Γρήγορος ρυθμός στο ματς, στα οκτώ πρώτα λεπτά, με τον Ατρόμητο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
19:41
9' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Μακρινό σουτ του Κοζορώνη, ο Γκορμπούνοφ δεν μπλόκαρε και ο Σολάρι στην επαναφορά έπιασε κεφαλιά που πέρασε λίγο πάνω απ' τα δοκάρια.
19:41
10' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
19:44
13' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Δυνατό σουτ του Ούμπιδες, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Σααράνοφ.
19:46
16' Πέναλτι για τον Εργοτέλη και κόκκινη για τον Ατρόμητο!
19:47
Ο Κούρος γύρισε λανθασμένα την μπάλα στον Λαζαρίδη, ο Σολάρι πρόλαβε την μπάλα, με τον Λαζαρίδη να τον ανατρέπει μέσα στην περιοχή και να βλέπει την κόκκινη κάρτα.
19:48
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!
19:49
Αδύναμη η εκτέλεση του Σολάρι, όμως ο Γκορμπούνοφ καθυστέρησε να πέσει. 1-0 για τον Εργοτέλη, με το πρώτο γκολ Αργεντινού με την φανέλα των «κιτρινόμαυρων»
19:52
20' Κίτρινη κάρτα στον Γιουσούφ
19:59
24' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Καράσκο δεν πρόλαβε να πιάσει την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ, μετά από σέντρα σουτ του Δημούτσου.
20:00
28' Σουτ του Σολάρι, η μπάλα λίγο άουτ.
20:00
29΄ Κίτρινη κάρτα στον Λουβιόν για φάουλ στον Ναπολεόνι
20:01
68% η κατοχή υπέρ του Ατρόμητου, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα
20:02
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
20:03
Ωραία σέντρα του Κατσουράνη από δεξιά, ο Ναπολεόνι έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και έφερε το ματς στα ίσα (1-1).
20:07
36΄Κίτρινη κάρτα στον Μπόε Καν.
20:10
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιδες έβγαλε την κάθετη στο Ναπολεόνι, όμως ο Σαράνοφ απομάκρυνε την μπάλα. Στην επαναφορά το πλασέ του Καράσκο πέρασε αρκετά ψηλά απ' το οριζόντιο δοκάρι.
20:11
41' Δυνατό σουτ του Ολαϊτάν απ' τον άξονα, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ
20:15
44' Δυνατό σουτ του Κοζορώνη απ' το ημικύκλιο, αρκετά πάνω απ' τα δοκάρια του Ατρόμητου
20:19
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Ολαϊτάν
20:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο μισό του ματς
20:36
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:41
51' Σουτ του Ούμπιδες, η μπάλα λίγο έξω
20:50
Πιέζει ψηλά ο Ατρόμητος -παρότι αγωνίζεται αρκετή ώρα με δέκα παίκτες- με την μεγάλη ευκαιρία να απουσιάζει στο δεύτερο ημίχρονο.
20:52
61' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Κοζορώνη, ο Χαλκιαδάκης.
20:53
62' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Καράσκο, ο Μαρσελίνιο.
20:56
65' Ατομική ενέργεια του Μαρσελίνιο, ο οποίος δοκίμασε το σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ.
20:59
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Ολαϊτάν, ο Καλέ.
21:00
70' Δυνατό σουτ του Μπρούνο, πέρασε άουτ.
21:04
Χαμηλός ο ρυθμός του ματς στο δεύτερο ημίχρονο
21:05
75' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Αγκουαζί, ο Κοντοές.
21:07
77' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!Ο Μπόε Καν βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαρσελίνιο και αποβάλλεται.
21:12
82' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ατομική ενέργεια του Μπρούνο, που δοκίμασε το σουτ, όμως πέρασε λίγο έξω απ' το αριστερό δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
21:16
82' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ναπολεόνι, ο Μπρίτο.
21:16
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
21:17
Ο Μαρσελίνιο με δυνατό σουτ, μετά από ωραία συνεργασία με τον Κούρο, κάνει την ολική ανατροπή στο Γεντί Κουλέ.
21:19
88' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Ούμπιδες έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει μόλις άουτ από το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ.
21:21
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:25
90+5' Λήξη της αναμέτρησης!