Γιουβέντους-Ντόρτμουντ 2-1

Παρακολουθήστε σε real time την πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Γιουβέντους και Ντόρτμουντ για τους «16» του Champions League.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα, της Γιουβέντους με τη Ντόρτμουντ.
Η ενδεκάδα για τη Γιουβέντους: Μπουφόν, Κιελίνι, Μπονούτσι, Λιχτσταϊνερ, Εβρά, Πογκμπά, Μαρκίζιο, Πίρλο, Βιδάλ, Μοράτα, Τέβεζ
Η ενδεκάδα για τη Ντόρτμουντ: Βαϊντενφέλερ, Χούμελς, Παπασταθόπουλος, Πίστσεκ, Σμέλτσερ, Γκιντογκάν, Ρόις, Σαχίν, Ιμόμπιλε, Μικχταριάν, Ομπαμεγιάνγκ
Στον πάγκο της γηπεδούχου:Στοράρι, Κάσερες, Ογκμπόνα, Παντοϊν, Περέιρα, Κόμαν, Γιορέντε
Στον πάγκο της φιλοξενούμενης:Λάνγκερακ, Γκίντερ, Κελ, Καγκάβα, Μπλαζικόφσκι, Κιρχ, Ράμος
Διαιτητής της συνάντησης, ο Αντόνιο Ματέου Λαχόζ από την Ισπανία
1' Σέντρα αγώνα
1' Πρώτη καλή προσπάθεια της Ντόρτμουντ και κλέψιμο ψηλά, ωραίο συνδυασμό και σουτ του Ιμόμπιλε, λίγο πάνω από την εστία του Μπουφόν
7' Πρώτο κόρνερ για την γηπεδούχο
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
13' Σουτ του Μοράτα, ασθενής επέμβαση του Βαϊντενφέλερ, ο Τέβεζ, που οριακά φαίνεται να είναι εκτεθειμένος σκοράρει σε άδειο τέρμα
17' ΓΚΟΛ Η Ντόρμουντ με Ρόις
17' Ολέθριο λάθος του Κιελίνι που γλιστράει, ο Ρόις κλέβει την μπάλα, μπαίνει από τον κεντρικό διάδρομο και πλασάρει εύστοχα για το 1-1
21' Σέντρα του Τέβεζ από αριστερά, κεφαλιά του Μοράτα άουτ
23' Δεύτερο κόρνερ για την Γιούβε, η Ντόρτμουντ παραχωρεί άλλο ένα
24' Στην κόντρα επίθεση οι Γερμανοί, παράλληλη σέντρα του Μικχταριάν, κανείς στη φάση για να απειλήσει τον Μπουφόν
27' Εκτέλεση φάουλ του Πίρλο από δεξιά, ο Μπονούτσι την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έξω
32' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ:Ο Γκίντερ στη θέση του τραυματία, Πίστσεκ που αποχωρεί υποβασταζόμενος
34' Μακρινό σουτ του Σαχίν, με δυσκολία εξουδετερώνει ο Μπουφόν, που έδειξε να αιφνιδιάζεται
35' Πρώτο κόρνερ για Ντόρτμουντ
37' Αναγκαστική αλλαγή και για τη Γιουβέντους με τον Πίρλο, να φεύγει από το ματς, τον αντικαθιστά ο Περέιρα
41' Δεύτερο κόρνερ για Ντόρτμουντ
43' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους, Μοράτα
Ο Τέβεζ σπάει αριστερά στον Πογκμπά, παράλληλη σέντρα εκεί που ο Μοράτα σημειώνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της "βέκια σινιόρα" στο Τσάμπιονς Λιγκ, για το 2-1
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος
45'+2' Λήξη πρώτου μέρους, η Γιουβέντους με τα γκολ τον Τέβεζ (13') και Μοράτα (43') προηγείται 2-1 της Ντόρτμουντ που ισοφάρισε προσωρινά στο 17' με τον Ρόις
46' Έναρξη β' μέρους
Με δεύτερη αλλαγή της Ντόρτμουντ τον Κιρχ στη θέση του Σωκράτη
48' Πρώτη κάρτα στον αγώνα για τον Βιδάλ. Δέχτηκε κίτρινη, αλλά το μαρκάρισμα στον Ρόις σήκωνε και απευθείας κόκκινη.
49' Σουτ του Κιρχ από καλή θέση άουτ
52' Κόρνερ για τη Γιουβέντους
56' Σουτ του Ιμόμπιλε από δύσκολη θέση, μπλόκαρε ο Μπουφόν
62' Σουτ του Τέβεζ από καλή θέση, άουτ
67' Κόρνερ για τη Ντόρτμουντ
68΄Νέο κόρνερ για τους Γερμανούς
71' Σουτ του Τέβεζ, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το δοκάρι, κόρνερ για τη Γιούβε
73' Νέο κόρνερ για τη Γιουβέντους
74' Σουτ του Ιμόμπιλε, έξω
76' Σουτ του Ομπαμεγιάνγκ, έξω. Ο Μπλαζικόφσκι αντί του Ιμόμπιλε 3η αλλαγή για τη Ντόρτμουντ
77' Σουτ του Τέβεζ, δύσκολα ο Βαϊντενφέλερ σε κόρνερ
78' Ο Μαρκίζιο εκτελεί ο Κιελίνι κεφαλιά άουτ
79' Κίτρινη για τον Περέιρα
86' Μοναδική ευκαιρία για τον Περέιρα να κάνει, το 3-1, η μπάλα φεύγει έξω
87' Παντοϊν αντί Βιδάλ, 2η αλλαγή για την Γιουβε
89' Ο Κομάν αντί του Τέβεζ
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
Τέλος αγώνα, η Γιουβέντους με τα γκολ του Τέβεζ και του Μοράτα, επικράτησε 2-1 της Ντόρτμουντ που σκόραρε με τον Ρόις και πήρε μικρό προβάδισμα για τη ρεβάνς. Καλό βράδυ σε όλους!