Μαζί θα παρακολουθήσουμε από το control room του www.sport-fm.gr την πρώτη αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Μπαρτσελόνα, για τους «16» του Champions League.
Για τη Μάντσεστερ Σίτι ξεκινούν οι: Χαρτ, Σαμπαλέτα, Κομπανί, Ντεμιτσέλις, Κλισί, Φερνάντο, Μίλνερ, Νασρί, Σίλβα, Τζέκο, Αγουέρο.
Ενώ με την Μπαρτσελόνα ξεκινούν οι: Τερ Στέγκεν, Άλβες, Πικέ, Μαστσεράνο, Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Σουάρες, Νεϊμάρ, Μέσι.
21:39
Σημαντική απουσία για τη Σίτι είναι ο Γιάγια Τουρέ, καθώς είναι τιμωρημένος.
21:46
1' Έναρξη της αναμέτρησης, με την Μπαρτσελόνα στη σέντρα!
21:50
5' Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
21:54
8' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σίτι.
21:55
Το εκτέλεσε χαμηλά ο Μίλνερ, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε εύκολα από το τείχος της Μπαρτσελόνα.
21:57
11' Καλή στιγμή για την Μπαρτσελόνα. Ωραία κίνηση από τον Νεϊμάρ, ο οποίος βρήκε τον Μέσι στη μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε, κόντραρε στο τάκλιν του Ντεμιτσέλις.
21:58
12' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Δυνατό σουτ του Σουάρες, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χαρτ.
22:02
16' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα 0-1!
22:03
Τραγικό λάθος από τον Κομπανί, με την μπάλα να φτάνει στον Σουάρες και εκείνος να «εκτελεί» από πολύ κοντά τον Χαρτ για το 1-0 της Μπαρτσελόνα!
22:07
21' Φάση για τη Σίτι. Ο Τζέκο έκανε την κεφαλιά, αλλά η πορεία της μπάλας δεν ανησύχησε τον Τερ Στέγκεν.
22:12
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ύστερα από τρομερή κάθετη πάσα του Νεϊμάρ, ο Σουάρες βγήκε τετ α τετ με τον Χαρτ, αλλά ο τερματοφύλακας της Σίτι τον νίκησε!
22:16
30' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα 0-2!
22:17
Ο Μέσι απέφυγε τη... μισή άμυνα της Σίτι, πάσαρε στα αριστερά στον Άλμπα, με τον τελευταίο να κάνει την παράλληλη πάσα και τον Σουάρες να κάνει την προβολή για το 0-2!
22:18
32' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Νεϊμάρ προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Χαρτ, αλλά η μπάλα δεν είχε ταχύτητα και έτσι ο Κομπανί την πρόλαβε πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος.
22:25
36' Ό,τι θέλει κάνει η Μπαρτσελόνα στον αγωνιστικό χώρο, ελέγχοντας απόλυτα την αναμέτρηση.
22:26
41' Κίτρινη κάρτα στον Ράκιτιτς.
22:30
44' Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα! Ο Ντάνι Άλβες έκανε την κούρσα από τα δεξιά, μπήκε στη μεγάλη περιοχή, έκανε τη λόμπα, αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Χαρτ!
22:31
45' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Άλβες.
22:32
45+1' Ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Νασρί έκανε το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Τερ Στέγκεν να διώχνει.
22:32
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
22:50
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τη Σίτι στη σέντρα!
22:51
48' Καλή στιγμή για τη Σίτι! Ο Τζέκο πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει μόλις άουτ από το δεξί δοκάρι του Τερ Στέγκεν!
22:52
49' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ύστερα από κόρνερ, ο Κομπανί πήρε την πρώτη κεφαλιά, με τον Τζέκο να παίρνει τη δεύτερη από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά την μπάλα να πηγαίνει «συστημένη» στα χέρια του Τερ Στέγκεν!
22:53
50' Φάουλ για την Μπαρτσελόνα, από τα δεξιά.
22:53
Εκτελέστηκε, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
22:58
54' Ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Αγουέρο έκανε το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τερ Στέγκεν!
22:59
57' Φάουλ για τη Σίτι λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή της Μπαρτσελόνα.
23:00
Ο Ντεμιτσέλις πήρε μία αδύναμη κεφαλιά, με τον Τερ Στέγκεν να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα την μπάλα.
23:01
59' Κίτρινη κάρτα στον Κλισί.
23:01
Θα χάσει και τη ρεβάνς ο αριστερός μπακ της Σίτι.
23:04
62' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Φερναντίνιο στη θέση του Νασρί.
23:07
64' Μακρινό σουτ του Ράκιτιτς, με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ από την εστία του Χαρτ.
23:10
68' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Μπονί στη θέση του Τζέκο.
23:11
69' ΓΚΟΛ για τη Σίτι 1-2!
23:12
Τρομερό τακουνάκι από τον Σίλβα, ο οποίος τράβηξε δύο παίκτες πάνω του, με τον Αγουέρο να βγαίνει τετ α τετ με τον Τερ Στέγκεν και να τον πλασάρει ιδανικά για το 1-2!
23:13
71' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Ματιέ στη θέση του Ράκιτιτς.
23:16
74' Κόκκινη κάρτα στον Κλισί!
23:16
Ο Γάλλος αριστερός μπακ δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, λόγω σκληρού μαρκαρίσματος στον Ντάνι Άλβες.
23:17
75' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Αντριάνο στη θέση του Ντάνι Άλβες.
23:20
77' Καλή στιγμή για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και τον Χαρτ να διώχνει σε κόρνερ.
23:20
78' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Σανιά στη θέση του Σίλβα.
23:22
80' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Πέδρο στη θέση του Νεϊμάρ.
23:27
85' Έπεσε αισθητά ο ρυθμός του ματς στα τελευταία λεπτά.
23:30
88' Κίτρινη κάρτα στον Αγουέρο.
23:32
90' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντο.
23:34
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:35
90+2' Πέναλτι για την Μπαρτσελόνα!
23:36
Ο Μέσι μπήκε στη μεγάλη περιοχή, με τον Σαμπαλέτα να μη βρίσκει μπάλα και να τον ανατρέπει!
23:36
90+3' Το απέκρουσε ο Χαρτ!
23:37
Και μάλιστα στην επαναφορά, ο Μέσι έκανε την κεφαλιά «ψαράκι», αλλά η μπάλα έφυγε άουτ!
23:37
90+4' Τέλος στην αναμέτρηση!