Λεβερκούζεν-Ατλέτικο

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Μπάγερ Λεβερκούζεν με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τους «16» του Champions League.

21:37
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο αγώνα ανάμεσα σε Λεβερκούζεν και Ατλέτικο Μαδρίτης για τους 16 του Champions League.
21:38
Τρίτο ευρωπαϊκό ραντεβού των δύο ομάδων. Τα δύο προηγούμενα ήταν το 2010 στο Europa League, όπου και τα δύο ματς είχαν λήξει στο 1-1.
21:38
Υπάρχει και ελληνικό ενδιαφέρον στον αποψινό αγώνα, δεδομένου ότι βασικός ξεκινά για τους Γερμανούς ο Κυριάκος Παπαδόπουλος.
21:39
Σε κακό φεγγάρι οι ασπιρίνες έχουν τρία σερί ματς χωρίς νίκη και μόλις ένα τρίποντο σε πέντε παιχνίδια μέσα στο 2015.
21:39
Μπάγερ Λεβερκούζεν: Λένο, Χίλμπερτ, Σπάχιτς, Παπαδόπουλος, Βέντελ, Κάστρο, Μπέντερ, Τσαλχάνογλου, Σον Μιν, Μπεραλαμπί, Ντρμιτς
21:39
Ατλέτικο Μαδρίτης: Μογιά, Γκοντίν, Σικέιρα, Χουανφράν, Μιράντα, Τιάγκο, Γκριζμάν, Τουράν, Γκάμπι, Σαούλ, Μάντζουκιτς
21:43
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, κατάμεστο το γήπεδο, λίγα λεπτά πριν τη σέντρα.
21:45
Σέντρα στον αγώνα
21:49
Η Λεβερκούζεν έχει περισσότερο την μπάλα στην κατοχή της στα πρώτα λεπτά, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο για την ώρα.
21:51
7' Πρώτο σουτ στον αγώνα, το κάνει ο Μπέντερ των γηπεδούχων, δεν ανησυχεί τον Μογιά.
21:53
9' Κεφαλιά του Γκριζμάν από κοντά, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
21:58
12' Μεγάλη στιγμή για τη Λεβερκούζεν. Ο Μογιά έκανε κακή έξοδο, η άμυνα της Ατλέτικο δεν μπόρεσε να διώξει αλλά η προβολή που έκανε ο Σπάχιτς βρήκε... απάντηση πάνω στη γραμμή απ' τον Μάντζουκιτς.
22:07
Φτάσαμε στο 18', πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες, όχι κάτι... ιδιαίτερο μέχρι τώρα το παιχνίδι με την Ατλέτικο να αφήνει κυρίως χώρο και να μην κυκλοφορεί την μπάλα.
22:07
22' Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο για μαρκάρισμα νωρίτερα.
22:10
26' Δοκάρι για τη Λεβερκούζεν!
22:11
Σουτάρα από μακριά του Σπάχιτς, στο οριζόντιο δοκάρι του Μόγια και χάνεται η μεγάλη ευκαιρία για τους Γερμανούς.
22:13
Πολύ κακή η εικόνα της Ατλέτικο στο πρώτο ημίωρο.
22:14
29' Μακρινό σουτ του Σαούλ, πολύ άουτ η μπάλα.
22:17
Νεύρα ανάμεσα στους προπονητές των δύο ομάδων, τους... ηρεμεί ο τέταρτος διαιτητής!
22:21
36' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για μαρκάρισμα στον Μάντζουκιτς. Δεν ήταν για κάρτα πάντως το φάουλ του.
22:23
38' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Σικέιρα δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού και μπαίνει ο Γκάμεθ.
22:25
39' Φάση μετά από ώρα για τους Ισπανούς. Ο Τουράν κάνει το γύρισμα υπό πίεση, ο Γκριζμάν ήταν έτοιμος από κοντά για την κεφαλιά και το γκολ, αλλά τελευταία στιγμή το χέρι του Λένο τον απέτρεψε.
22:27
42' Κι άλλη αναγκαστική αλλαγή για τους Μαδριλένους. Έξω ο τραυματίας Σαούλ, μέσα ο Ραούλ Γκαρθία!
22:31
45' Κόρνερ απ' τα αριστερά για τη Λεβερκούζεν, πέρασε από όλους η μπάλα.
22:33
45+2' Μεγάλη φάση για την Ατλέτικο, με την άμυνα της Μπάγερ να μην διώχνει, η μπάλα να φτάνει στον Τιάγκο που έπιασε εναέριο γυριστό με τον Λένο να το βγάζει με δυσκολία!
22:33
Ημίχρονο, στο 0-0 οι δύο ομάδες.
22:48
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
22:54
51' Σχεδόν απ' το κέντρο ο Ραούλ Γκαρθία θέλει να αιφνιδιάσει, φεύγει άουτ η μπάλα.
22:59
57' ΓΚΟΛ για την Λεβερκούζεν!
23:02
Δεν είχε ισορροπία η άμυνα της Ατλέτικο, η... σφαίρα Μπελαραμπί πέρασε έναν προς έναν, στην αρχή φάνηκε να "κολλάει", ωστόσο με τακουνάκι βρήκε τον Τσαλχάνογλου που βγήκε από πίσω του κι ο Τούρκος με εξαιρετικό σουτ έγραψε το 1-0!
23:02
59' Κίτρινη κάρτα στον Βέντελ
23:03
60' Κίτρινη κάρτα στον Γκοντίν, χάνει και τη ρεβάνς του Βιθέντε Καλντερόν.
23:07
64' Έξω ο κακός Αρντά Τουράν, μέσα ο Τόρες. Τελευταία αλλαγή ήταν αυτή για την Ατλέτικο, καθώς είχε κάνει δύο αναγκαστικές στο πρώτο μέρος.
23:10
67' Ο Μπέντερ φεύγει για τη Λεβερκούζεν, μπαίνει ο Ρόλφες.
23:14
71' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου, στην αγκαλιά του Μογιά η μπάλα.
23:17
74' Καλή στιγμή για την Ατλέτικο με τον Γκριζμάν να δείχνει πως αιφνιδιάζεται, διότι το σουτ του από κοντά ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Λένο.
23:17
74' Στην αντεπίθεση οι Γερμανοί με τον Ντρμιτς να ελίσσεται, να μπαίνει στην περιοχή, αλλά να μην πιάνει όπως ήθελε το σουτ και τον Μογιά να μαζεύει την μπάλα.
23:19
75' Ακυρώνεται σωστά γκολ του Τόρες. Η μπάλα απ' το κόρνερ έσκασε έξω, ο επόπτης έδωσε άουτ κι έτσι η γκάφα του Λένο -που έχασε την μπάλα μέσα απ' τα χέρια του- και το τελείωμα του Ισπανού πάει στα... σκουπίδια.
23:19
76' Αποβολή για τον Τιάγκο
23:20
Δεύτερη κίτρινη στον Τιάγκο για σκληρό μαρκάρισμα και αφήνει την Ατλέτικο με δέκα παίκτες.
23:24
77' Μεγάλη φάση για τους Γερμανούς, με τον Κούλη να γυρνάει το σώμα του αλλά να μην μπορεί να σκοράρει μέσα απ' την περιοχή.
23:24
80' Ο Κίσλινγκ αντί του Ντρμιτς για τους Γερμανούς.
23:29
Δεν δείχνει να μπορεί η Ατλέτικο να πετύχει έστω ένα γκολ. Παίζει και με αριθμητικό μειονέκτημα.
23:30
87' Τελευταία αλλαγή για τη Λεβερκούζεν. Έξω ο σκόρερ Τσαλχάνογλου, μέσα ο Μπραντ.
23:32
89' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Γκαρθία.
23:38
Λήξη του αγώνα. Νίκη για την Λεβερκούζεν με σκορ 1-0 απέναντι στην Ατλέτικο. Το γκολ ο Τσαλχάνογλου, χωρίς Γκοντίν-Τιάγκο οι Ισπανοί στη ρεβάνς.