Άρσεναλ-Μονακό 1-3

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση της Άρσεναλ με τη Μονακό, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τους «16» του Champions League.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα στο "Εμιρεϊτς", ανάμεσα στην Άρσεναλ και τη Μονακό.
Η αρχική ενδεκάδα της Άρσεναλ:Oσπίνα, Γκιμπς, Μερτερσάκερ, Κονσιελνί, Μπεγιερίν, Οζίλ, Σάντι Καθόρλα, Κοκελέν, Ζιρού, Αλέξις Σάντσεζ, Γουέλμπεκ
Η αρχική ενδεκάδα της Μονακό:Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Αμπντενούρ, Γουάλας, Έλντερσον, Τουρέ, Ντιράρ, Ζοάο Μουτίνιο, Κοντογκμπιά, Μπερμπάτοφ, Μαρσιάλ
Στον πάγκο για τους "κανονιέρηδες":Σέζνι, Γκαμπριέλ, Μονρεάλ, Τσέιμπερς, Ροζίτσκι, Τσάμπερλεν, Γουόλκοτ
Στον πάγκο για την γαλλική ομάδα:Στεκέλενμπουργκ, Κουρζάβα, Ντιαλό, Ματέους Καρβάλιο, Μπερνάρντο Σίλβα, Τραορέ, Φερέιρα-Καράσκο
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γερμανός, Ντενίζ Αϊτεκίν, η θερμοκρασία αυτή την ώρα στους 7 βαθμούς Κελσίου.
1' Σέντρα αγώνα
2' Ο Γουέλμπεκ βάζει πλάτη τον Έλντερσον, σουτάρει από πλάγια, η μπάλα έξω
3' Πιέζει η Άρσεναλ στα πρώτα λεπτά
5' O Γκιμπς σεντράρει, τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο Αμπντενούρ και διώχνει μπροστά από τον Γουέλμπεκ
5' Πρώτο κόρνερ για την Άρσεναλ
10' Σε διεκδίκηση με τον Οζίλ, ο Γουάλας φαίνεται να έχει βρει τη μπάλα με το χέρι, ο Αϊτεκίν, δεν το είδε, όπως και ο βοηθός γραμμής
15' Φάουλ για τη Μονακό από τα δεξιά, σωστή υπόδειξη για οφσάιντ από τον βοηθό.
Μετά το πρώτο πεντάλεπτο, η Μονακό έκλεισε τους διαδρόμους και καταφέρνει να έχει λιγότερα προβλήματα
19' Σουτ του Ζοάο Μουτίνιο, εντελώς άστοχο
23' Κόρνερ για την Άρσεναλ
24' Κεφαλιά του Ζιρού μετά το κόρνερ, έξω η μπάλα
25' Νέο κόρνερ για την Άρσεναλ που ανεβάζει πάλι την πίεση
30' Η Μονακό έχει καταφέρει να κλείσει τους χώρους και να σπάσει τον ρυθμό
33' Ωραία πάσα του Οζίλ στον Σάντσεζ, πλασέ από τον Χιλιανό, άουτ δίνει ο διαιτητής, με υποψία πως ίσως βρήκε ο Σούμπασιτς
35' Ωραία προσπάθεια του Μαρσιάλ από αριστερά η σέντρα, μονοκόματο σουτ από Μουτίνιο άουτ
37' Διαγώνια σέντρα του Μπεγιερίν για τον Ζιρού, ο Γάλλος αστοχεί απελπιστικά
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΜΟΝΑΚΟ
38' Μακρινό σουτ του Κοντογκμπιά, η μπάλα αλλάζει πορεία στον Μερτεσάκερ και οι Μονεγάσκοι ανοίγουν το σκορ
40' Κεφαλιά του Ζιρού έξω
42' Κίτρινη ο Κοκελέν
44' Κίτρινη για τον Έλντερσον για μαρκάρισμα στον Γουέλμπεκ
45' Καθαρίζει ψηλά το φάουλ ο Σούμπασιτς
Λήξη πρώτου μέρους, με την ομάδα του Ζαρντίμ να προηγείται 1-0 στο Λονδίνο
46' Έναρξη β' μέρους
46' Προσωπική ενέργεια του Αλέξις Σάντσεζ, για τον Ζιρού που χάνει μεγάλη ευκαιρία
52' Φάουλ του Καθόρλα, ο Ζιρού κεφαλιά έξω
53' ΓΚΟΛ Η ΜΟΝΑΚΟ Ο ΜΠΕΡΜΠΑΤΟΦ το 0-2
53' Αντεπίθεση με δύο εναντίον ενός, ο Μαρσιάλ σερβίρει στον Μπερμπάτοφ και ο Βούλγαρος με δεξί σουτ κάνει το 0-2 για τη Μονακό. Παλικαρίσια και η προσπάθεια του Φαμπίνιο που έκλεψε από τον Αλέξις και άρχισε την αντεπίθεση.
57' Ο Σούμπασιτς αποκρούει το σουτ του Σάντσεζ και ο Ζιρού σε κενό τέρμα στέλνει τη μπάλα στα...περιστέρια
60' Ο Γουόλκοτ στη θέση του Ζιρού, πανηγυρίζει όλο το "Εμιρεϊτς"
61' Μαγική ασίστ του Μουτίνιο στον Μαρσιάλ, ο Οσπίνα αποκρούει και διατηρεί το 0-2
62' Καλό σουτ του Μουτίνιο λίγο πάνω από την εστία
64΄ Απίστευτη ευκαιρία, ο Γουόλκοτ πλασάρει ο Σούμπασιτς αποκρούει, ο Γουέλμπεκ πλασάρει ο Γουάλας με το σώμα σε κόρνερ
68' Τσάμπερλεν αντί Κοκλέν
74' Κίτρινη ο Μπεγιερίν
76' Φερέιρα Καράσκο αντί Μπερμπάτοφ
81' Ροζίτσκι αντί Καθόρλα
82' Κουρζάβα αντί Ντιράρ για Μονακό
82' Από εκτέλεση κόρνερ, ο Σάντσεζ σουτ έξω
84' Μπερνάρντο Σίλβα αντί Μαρσιάλ
87' Κίτρινη ο Οζίλ
89' Σουτ του Καράσκο μπλοκάρει ο Οσπίνα
91' Γκολάρα του Τσάμπερλεν 1-2
Ο Τσάμπερλεν έστρωσε ωραία τη μπάλα στο δεξί μετά από απόκρουση της άμυνας, και με φαλτσαριστό σουτ έκανε το 1-2
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
91' Κάρτα για Μουτίνιο
94' Γκολ για τη Μονακό με τον Φερέιρα Καράσκο, μετά από ασίστ του Μπερνάρντο Σίλβα
Η Μονακό με γκολ των Κοντογκμπιά, Μπερμπάτοφ και Καράσκο "άλωσε" το "Έμιρεϊτς" με 3-1 και είναι αγκαλιά με την πρόκριση απέναντι σε μια Άρσεναλ που μείωσε σε 2-1 προσωρινά με τον Τσάμπερλεν.