Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Εντινγκά, Σαβιόλα, Σάμαρης, Χολέβας, Παπαδόπουλος, Μαρκάνο, Κάμπελ, Σαλίνο, Σέποβιτς, Ολαϊτάν.
Στον πάγκο του Ολυμπιακού οι: Μέγιερι, Πελέ, Μασάντο, Παπάζογλου, Ιμπαγάσα, Πέρες, Τσόρι.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Αυλωνίτης, Μπούζας, Κουλουχέρης, Αραβίδης, Λάζνικ, Ζαχαράκης, Πάνος, Παναγιωτούδης, Μητρόπουλος, Γιάννου.
Στον πάγκο: Ανέστης, Κούρντι, Κολοβός, Σταυροθανασόπουλος, Ντούνης, Παντίδος, Κωτσάλας.
Είναι η πρώτη συμμετοχή του Μαρκάνο με τον Ολυμπιακό μετά την επιστροφή του.
1' ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Πρώτη επίθεση του Ολυμπιακού. Αυτή αποφέρει και το πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι.
Καμία ανησυχία για την άμυνα του Πανιωνίου. Διώχνουν οι αμυντικοί.
3' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Και πάλι διώχνουν οι αμυντικοί.
Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να κυκλοφορήσει τη μπάλα για να φτάσει κοντά στη μεγάλη περιοχή. Οι παίκτες του Πανιώνιου περιμένουν στο μισό γήπεδο.
Για δεύτερο παιχνίδι του Ολυμπιακού ο Μίτσελ έχει επιλέξει στην κορφή της επίθεσης τον Σέποβιτς και τον Ολαϊτάν στο άκρο.
10' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό.
Λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Πανιώνιου.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στο 11ο λεπτό ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ στο Καραϊσκάκη με μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη!
Είναι το τρίτο γκολ που σημειώνει ο Σάμαρης στην εφετινή σεζόν. Έχει σκοράρει στην αναμέτρηση με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή και με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη.
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα στο Φάληρο.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Ο Σέποβιτς με κεφαλιά είναι ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος του Ολυμπιακού μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά.
Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 του Πανιώνιου. Σκόρερ οι Σάμαρης και Σέποβιτς!
Στο Καραϊσκάκη είναι και ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Ντέιβιντ Μόγιες για να παρακολουθήσει τον Ολυμπιακό, ενόψει των αναμετρήσεων για τη φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.
22' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Εντινγκά έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Πανιωνίου μετά από κόρνερ που εκτελέσθηκε από τα δεξιά.
Συμπληρώσαμε τα τριάντα λεπτά αγώνα στο Καραϊσκάκη.
Ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Πανιωνίου. Ωστόσο αντιμετωπίζει προβλήματα να "σπάσει" την αμυντική διάταξη της ομάδας της Νέας Σμύρνης μέσω του άξονα.
Οι περισσότερες προσπάθειες των παικτών του Μίτσελ πραγματοποιούνται από τα πλάγια με... ιδιαίτερη προτίμηση από την δεξιά πτέρυγα όπως κάνει επίθεση.
Στο 43ο λεπτό του παιχνίδι στο Καραϊσκάκη. Ο ρυθμός έχει πέσει αρκετά.
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
Τέλος του πρώτου 45λεπτου.
46' Έναρξη του δευτέρου 45λεπτου.
49' Ο Ολυμπιακός κερδίζει ένα κόρνερ.
Ο Σάμαρης εκτέλεσε το κόρνερ. Προκλήθηκε μια αναστάτωση στη μικρή περιοχή του Πανιώνιου. Οι παίκτες της ομάδας της Νέας Σμύρνης κατάφεραν να διώξουν την μπάλα.
50' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πέρες περνάει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Ολαϊτάν.
53' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Αραβίδης έκανε το σουτ και ο Ρομπέρτο έδιωξε σε κόρνερ.
Καμία ανησυχία για την άμυνα του Ολυμπιακού από την εκτέλεσή του.
58' Δύσκολη στιγμή για την άμυνα του Πανιώνιου. Ο Σέποβιτς δέχθηκε όμορφα την μπάλα στην "καρδιά" την άμυνας αλλά δεν πρόλαβε να γυρίσει για να κάνει το σουτ.
59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σέποβιτς αποχωρεί. Ο Τσόρι στη θέση του.
63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Ντούνης στον αγωνιστικό χώρο. Εκτος ο Γιάννου.
65' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά μετά το κόρνερ που εκτελέσθηκε αλλά οι αμυντικοί του Πανιωνίου έδιωξαν πάνω στην γραμμή
66' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα "ελευθερώθηκε" όμορφα έξω από τη μεγάλη περιοχή από τους αντιπάλους του. Έκανε το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας του Πανιώνιου μπλόκαρε.
69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πελέ στη θέση του Σάμαρη.
72' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Αραβίδης βρέθηκε μόνος του στη μικρή περιοχή του Ρομπέρτο. Δεν μπόρεσε όμως να πλασάρει τον ισπανό τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.
77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο... Ο Σταυροθανασόπουλος στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Μπούζα.
79' Δοκάρι για τον Πανιώνιο μετά από ένα εκπληκτικό σουτ του Μητρόπουλου αρκετά μέτρα μακριά από τη μεγάλη περιοχή.
83' Άλλη μια καλή στιγμή του Ολυμπιακού. Ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου απέκρουσε δύσκολα την κεφαλιά του Αβραάμ Παπαδόπουλου και στη συνέχεια οι αμυντικοί έδιωξαν πάλι, μετά την προβολή του Πελέ.
ΜΟΛΙΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΡΟΜΠΕΡΤΟ.
Οι ερυθρόλευκοι ήρθαν σε συμφωνία με την Ατλέτικο Μαδρίτης για την απόκτηση του Ρομπέρτο μέχρι το 2018! Η ανακοίνωση έγινε κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον Πανιώνιο από τα μεγάφωνα του γηπέδου!
90' Καλή στιγμή του Πανιώνιου με τον Ρομπέρτο αποκρούει και να αποθεώνεται!