Παναιτωλικός - Άρης

Ο Άρης άντεξε στο Αγρίνιο και κατάφερε να κρατήσει τον Παναιτωλικό στο 0-0.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικό απέναντι στον Άρη, με την οποία ολοκληρώνεται η 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Με καλή ψυχολογία οι Αγρινιώτες, που θέλουν να πετύχουν ακόμη μία νίκη στην έδρα τους και να παραμείνουν σε τροχιά πλέι οφ.
Ακόμη ένας «τελικός» για τους «κίτρινους» που θέλουν να παλέψουν για βαθμός ή βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην πρώτη κατηγορία.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά, Θεοδωρίδης, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπακάκης, Ανίν, Μπικέι, Μπόγιοβιτς Στον πάγκο: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Καλί, Μελισσάς, Νταλμά, Μαρτίνες, Παπουτσογιαννόπουλος
Άρης (Σούλης Παπαδόπουλος): Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Πουλίδο, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος, Μπακασέτας, Βαγγέλι, Μανιάς, Μπουγαΐδης, Τσιάρας Στον πάγκο: Γουναρίδης, Καραγκούνης, Σουνάς, Αγγελούδης, Γκόλιας, Νταμαρλής, Κουσίδης
Διαιτητής: Θανάσης Γιάχος (Χίου) Βοηθοί: Μιχάλης Καρσιώτης (Κορινθίας), Αντώνης Καρατζίκας (Αθηνών) 4ος: Γεράσιμος Ντίτσιος (Πρέβεζας)
Δυνατή βροχή αυτή την ώρα στο γήπεδο.
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
1' Πρώτη τελική στο ματς για τον Άρη. Σουτ του Παπαδόπουλου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.
Ιδιαίτερα επιβαρυμένος από την έντονη βροχόπτωση είναι ο αγωνιστικός χώρος.
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο. Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις στο ματς με τον Παναιτωλικό, ωστόσο, να προσπαθεί να πιέσει.
23' Kαλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μανιάς βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Τσουμάνης βγαίνει τετ-α-τετ, όμως η μπάλα "κολλάει" και τον προλαβαίνει ο Γκάλο.
26' Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλη για μαρκάρισμα στον Μπακάκη.
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Θεοδωρίδη, ο Καμαρά παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνά πάνω απ' τα δοκάρια του Διούδη.
37' Tεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μανιάς κάνει το παράλληλο γύρισμα, αλλά την τελευταία στιγμή δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα ο Μπακασέτας.
45' Aναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Μπουγαΐδη θα περάσει ο Νταμαρλής.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Παραμένει το 0-0 στο Αγρίνιο ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Άρη.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
48' Κεφαλιά του Μπικέι έπειτα από κόρνερ, ο Διούδης μπλοκάρει.
53' Έξυπνη προβολή του Καμαρά, δύσκολη επέμβαση του Διούδη.
57' Κεφαλιά του Μπικέι, έπειτα από φάουλ του Θεοδωρίδη, η μπάλα περνάει πάνω απ΄ την εστία του Διούδη.
60' Σουτ του Μανιά από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ.
62' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννίτση για μαρκάρισμα στον Μπόγιοβιτς.
68' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπακάκη πέρασε ο Νταλμά.
72' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εξαιρετική σέντρα του Νταλμά και ο Μπόγιοβιτς αμαρκάριστος τη στέλνει με σουτ πάνω από την εστία.
74' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Παπαδόπουλου πέρασε ο Σουνάς.
78' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Σφακιανάκης πέρασε ο Παπουτσογιαννόπουλος.
80' Σουτ του Θεοδωρίδη η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
81' Κεφαλιά του Κούσα με την μπάλα να περνά δίπλα απ' την εστία του Διούδη.
90' Tρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Κούσα πέρασε ο Μαρτίνες.
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Σουνά για διαμαρτυρία.
90+3' Τρίτη αλλαγή γιια τον Άρη. Στη θέση του Μπακασέτα πέρασε ο Αγγελούδης.
90+6' Τέλος της αναμέτρησης.
Στο 0-0 έμειναν στο Αγρίνιο Παναιτωλικός και Άρης.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.