Αγροτικός Αστέρα-ΑΕΚ

Δείτε πώς παρακολουθήσατε σε real time τον αγώνα για το Κύπελλο Γ' Εθνικής ανάμεσα στον Αγροτικό Αστέρα και την ΑΕΚ.
Καλό μεσημέρι και Χρόνια Πολλά.
Mαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τον Αγροτικό Αστέρα στο Καυτανζόγλειο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γ' Εθνικής.
Επεισοδιακά άρχισε το μεσημέρι. Υπάρχουν μαρτυρίες για κάποιες συμπλοκές οπαδών έξω από το γήπεδο, ενώ τρία πούλμαν οπαδών της ΑΕΚ σταματήθηκαν από την Αστυνομία λίγο έξω από τη Θεσσαλονίκη και δεν τους επετράπη (για την ώρα) να πάνε στο γήπεδο, παρότι έχουν στα χέρια τους εισιτήρια.
Ήδη στις κερκίδες υπάρχουν περίπου 1.500 φίλοι της ΑΕΚ, ενώ υπολογίζεται πως θα βρεθούν περίπου 4.000.
Η ομάδα που θα προκριθεί από τον σημερινό αγώνα θα αντιμετωπίσει σε διπλό ημιτελικό το νικητή του Κοζάνη-Λάρισα.
Πληθαίνει σιγά-σιγά ο κόσμος στις κερκίδες.
Πολλά παιδιά από τα τμήματα υποδομής του Αγροτικού Αστέρα βρίσκονται στο γήπεδο.
Ο αγώνας θα αρχίσει με καθυστέρηση 15 λεπτών (14:15) καθώς υπάρχει πολύς κόσμος έξω από το Καυτανζόγλειο.
Η σύνθεση της ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Τσιρίλο, Κορδέρο, Ανάκογλου, Γροντής, Πλατέλλας, Ντακόλ, Μπρέσεβιτς.
Εκτός αποστολής για την ΑΕΚ οι δύο ξένοι, Ράμα και Μούργκα, ενώ και ο Πόποβιτς είχε μείνει στην Αθήνα.
Τελικά φαίνεται πως το ματς θα αρχίσει με μικρότερη καθυστέρηση από τα 15 λεπτά.
Εκτός ενδεκάδας της ΑΕΚ για πρώτη φορά ο Σταθάκης, ενώ ο Γεωργέας και ο Ντακόλ αγωνίζονται κανονικά, παρότι υπήρχε σκέψη να πάρουν ανάσες.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Χρήστος Γκράνας από την Ξάνθη.
Πληροφορίες αναφέρουν πως τα τρία πούλμαν των φίλων της ΑΕΚ επιστρέφουν στην Αθήνα, αφού δεν τους επετράπη να μπουν στη Θεσσαλονίκη αν και είχαν εισιτήρια.
Τώρα η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
Περίπου 3.500 φίλοι της ΑΕΚ και άλλοι 2.000 του Αγροτικού Αστέρα στις κερκίδες. Καλός ο καιρός με ηλιοφάνεια.
Στον πάγκο της ΑΕΚ είναι οι Βούρας, Αργυρίου, Τσουκαλάς, Σταθάκης, Τσεβάς, Τζανετόπουλος και Κάτσικας.
Όλα έτοιμα για να αρχίσει το ματς.
Στη σέντρα ο Αγροτικός Αστέρας.
1' Κερδίζει κόρνερ ο Αγροτικός Αστέρας.
1' Η φάση περνά χωρίς κίνδυνο για την ΑΕΚ.
3' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, αλλά το σουτ του Μπρέσεβιτς αποκρούεται.
7' Ισορροπημένο ματς ως τώρα χωρίς την πολύ μεγάλη φάση.
10' Καλή στιγμή για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Βελλίνης βρέθηκε διαγώνια μέσα στην περιοχή κι απέναντι από τον Καραγκιολίδη, ο οποίος βγήκε στα πόδια του αντιπάλου του και μάζεψε σωτήρια την μπάλα.
11' Ο Γροντής βγαίνει στη γωνία της περιοχής, αλλά ο γκολκίπερ Ταταρίδης βγαίνει και διώχνει σε πλάγιο.
14' Μακρινό σουτ του Γροντή που δεν απειλεί τον Ταταρίδη.
20' Η ΑΕΚ έχει ελαφρά υπεροχή, αλλά δεν δημιουργεί φάσεις.
21' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, το σουτ του Μπρέσεβιτς λίγο έξω από την περιοχή με το αριστερό περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αστέρα.
25' Πολλά λάθη από την ΑΕΚ στο κέντρο. Παίζει ρόλο και το πρέσινγκ των παικτών του Αγροτικού Αστέρα, που πιέζουν αρκετά ψηλά.
26' Κόρνερ από τον Τσιρίλο.
26' Δεύτερο σερί κόρνερ από παρέμβαση του Πλατέλλα.
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καραγκιολίδης κάνει κακή έξοδο στο κόρνερ και ο Γεωργιάδης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
33' Πολλές φωνές από τον Δέλλα στους παίκτες του. Έχει πολλά παράπονα από την εικόνα τους.
33' Ήδη έχουν σηκωθεί οι αναπληρωματικοί για ζέσταμα.
34' Ο Γροντής είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο μετά από άσχημη πτώση που είχε από διεκδίκηση κεφαλιάς.
36' Ο Πεταυράκης κερδίζει κόρνερ.
36' Κεφαλιά του Τσιρίλο, η μπάλα κάπου κοντράρει και ο Ταταρίδης μπλοκάρει.
37' Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη για φάουλ στον Γεωργέα.
38' Φάουλ του Αθανασιάδη στον Ρόβα, που ρίσκαρε κοντά στην εστία της ομάδας του.
39' Τρίτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Βελλίνης με τρομερή ενέργεια περνά τρεις αντιπάλους και τον Καραγκιολίδη, αλλά κόβεται από τον Τσιρίλο σωτήρια.
44' Aνεκμετάλλευτη εκτέλεση φάουλ από τον Ντακόλ.
45' Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο για μαρκάρισμα στο κέντρο.
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο 0-0 ο Αγροτικός Αστέρας με την ΑΕΚ.
46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αργυρίου στη θέση του Ντακόλ.
46' Αλλαγή και για τον Αστέρα, με τον Κουκουλέκη να περνά στο ματς.
52' Ο Καραγκιολίδης διώχνει σε κόρνερ μια μάλλον ακίνδυνη προσπάθεια.
52' Ο Αγροτικός Αστέρας συνεχίζει να έχει την υπεροχή.
54' Ανάποδο ψαλιδάκι του Μπρέσεβιτς, η μπάλα ψηλά άουτ.
56' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.
58' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Παπαδόπουλος αντί Θεοδωρίδη.
61' Πτώση του Πλατέλλα εντός περιοχής, δίνεται επιθετικό φάουλ.
65' Δεν έχει απειλήσει καθόλου η ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος.
66' Γύρισμα από τον Πεταυράκη από τα αριστερά, σουτ του Γροντή με τη μία, η μπάλα ψηλά άουτ.
69 Κίτρινη στον Σαμουηλίδη που ανέτρεψε τον Ανάκογλου.
71' Kίτρινη κάρτα στον Γεωργέα για χέρι.
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα, ο Καραγκιολίδης αποκρούει σε κόρνερ το πλασέ του Λαζαρίδη.
75' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κρυστάλλης στη θέση του Καραντασιάδη.
80' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στη θέση του Γροντή.
83' Η ΑΕΚ έχει την υπεροχή και πιέζει, αλλά φάσεις δεν δημιουργεί.
84' Ανεκμετάλλευτο ένα κόρνερ από τον Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Ταταρίδης.
86' Kακή σέντρα του Πλατέλλα, κατευθείαν άουτ.
88 ' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Λαζαρίδη να σουτάρει και τον Καραγκιολίδη να διώχνει σε κόρνερ.
90' Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ.
93' Σουτ του Πλατέλλα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
93' Λήξη του αγώνα. Το ματς οδηγείται στην παράταση, αφού το 0-0 παρέμεινε.
Οδηγίες από τους προπονητές των δύο ομάδων στους παίκτες τους. Ο Τραϊανός Δέλλας έχει δικαίωμα για μία ακόμη αλλαγή. Ο Αγροτικός Αστέρας έχει ολοκληρώσει τις δικές του.
91' Έναρξη της παράτασης.
93' Ο Βελλίνης από πλάγια θέση σουτάρει άουτ και αμέσως παθαίνει κράμπα.
97' Νέα κράμπα για παίκτη του Αγροτικού Αστέρα.
98' Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς μετά από σέντρα του Αργυρίου, λίγο άουτ.
101' Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, η μπάλα ψηλά άουτ.
103' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Πλατέλλα να κάνει σέντρα σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και τον Τσεβά να τον... μιμείται από τα δεξιά.
103' Πτώση του Κορδέρο μέσα στην περιοχή, δεν σφυρίζεται πέναλτι.
106' Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, η μπάλα μόλις άουτ.
107' Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.
106' Έναρξη του δευτέρου μέρους της παράτασης με γκολ του Αγροτικού Αστέρα.
106' Ο Λαζαρίδης έκανε τη σέντρα και ο ανενόχλητος Κρυστάλλης με σουτ άνοιξε το σκορ.
108' Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, αποκρούει ο Ταταρίδης.
109' Γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα και 2-0! Ο Λαζαρίδης περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, αποφεύγει και τον Καραγκιολίδη και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
110' Αρκετός κόσμος από την κερκίδα της ΑΕΚ αποχωρεί από το γήπεδο.
110' Αποβολή για τον Γεωργιάδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
25' Οι παίκτες της ΑΕΚ πιέζουν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
117' Ο χρόνος περνά και η ΑΕΚ δεν δείχνει ικανή να γυρίσει το ματς.
119' Σουτ του Κορδέρο, η μπάλα άουτ.
122' Λήξη του αγώνα. Ο Αγροτικός Αστέρας παίρνει πανηγυρική πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου με 2-0 απέναντι στην ΑΕΚ. Αναμένονται εξελίξεις στην Ένωση.