Άρης-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη απέναντι στον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Ιδιαίτερα κρίσιμο το αποψινό ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και για τις δύο ομάδες.
Από τη μία ο Άρης θέλει επιτέλους να πετύχει την πρώτη του εντός έδρας νίκη και να ξεκινήσει την αντεπίθεση σωτηρίας.
Ενώ, από την άλλη πλευρά, οι «κυανέρυθροι» θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα βάζοντας τέλος στον βαθμολογικό τους κατήφορο.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Άρης (Σούλης Παπαδόπουλος): Διούδης, Βανγκέλι, Γιαννίτσης, Μπουγαΐδης, Τσουμάνης, Τσιάρας, Καμινιώτης, Τάτος, Μπακασέτας, Μανιάς, Αγκάνθο Στον πάγκο: Γουναρίδης, Κύργιας, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Παπαδόπουλος, Νταμαρλής, Κουσίδης
Πανιώνιος ( Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Αραβίδης,Λαμπρόπουλος Μητρόπουλος, Παντίδος, Γιάννου, Λάσνικ, Παναγιωτούδης, Κολοβός. Στον πάγκο :Ανέστης, Ζαχαράκης, Πάνος, Καμπάνταης, Ντούνης, Σταυροθανασόπουλος, Μπούζας
Διαιτητής: Γιάννης Τοπούζης (Θράκης) Βοηθοί: Γιώργος Γεωργιάδης (Κοζάνης), Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου) 4ος: Γιώργος Κύζας (Δράμας)
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
4' Καλή στιγμή για τον Άρη. Σουτ του Μπακασέτα από δύσκολη θέση η μπάλα περνάει παράλληλα απ' την εστία του Παπαδόπουλου.
6' Απαντάει ο Πανιώνιος. Εξαιρετικό σουτ του Κολοβού έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα απ' το αριστερό "Γ" του Διούδη.
10' Καλή φάση για τον Άρη. Γύρισμα του Μπακασέτα, ο Αγκάνθο κάνει το σουτ και τελευταία στιγμή βάζει την προβολή ο Παντίδος.
20' Έχει ισορροπήσει ο Πανιώνιος στα τελευταία λεπτά.
20' Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.
29' Επικίνδυνο σουτ του Παναγιωτούδη με την μπάλα να φεύγει άουτ.
31' Σέντρα του Λάσνικ κεφαλιά του Γιάννου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε πάνω απ' την εστία του Διούδη.
33' Δοκάρι για τον Άρη έπειτα από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα!
36' Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα περνάει ξυστά από το δεξί δοκάρι της εστίας του Πανιώνιου.
40' Ένταση στο ματς, που έχει διακοπεί έπειτα από μίνι σύρραξη μεταξύ των παικτών.
Ο Μητρόπουλος βρέθηκε πεσμένος στο έδαφος με τον Τάτο, όπως φάνηκε στο replay, να τον χτυπάει εκτός φάσης.
45+3' Σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
45+4' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Παραμένει το 0-0 στο "Κλεάνθης Βικελίδης".
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
55' Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.
56' Κεφαλιά του Γιαννίτση μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Πανιώνιου.
58' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Άρης ο Αγκάνθο είναι ο σκόρερ.
Εξαιρετική ενέργεια του Τσουμάνη, ο Τάτος έκανε το γύρισμα και ο Αγκάνθο με κεφαλιά έκανε το 1-0.
61' Σουτ του Μπακασέτα η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Παπαδόπουλο.
67' Κίτρινη κάρτα στον Γουναρίδη (βρίσκεται στον πάγκο).
69' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Λάσνικ πέρασε ο Καμπάνταης.
74' Πρώτη αλλαγή για τον Αρη. Στη θέση του Αγκάνθο μπήκε ο Κύργιας.
76' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Γιάννου πέρασε ο Ντούνης.
81' Τρομερό σουτ του Μανιά, εξαιρετική επέμβαση του Παπαδόπουλου που διώχνει σε κόρνερ.
85' Kίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο.
90+2' Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Μανιά ο Αγγελούδης.
90+7' Τέλος της αναμέτρησης.
Τεράστια νίκη για τον Αρη με σκορ 1-0 απέναντι στον Πανιώνιο.
To τέρμα του Αγκάνθο στο 58' ήταν αρκετό για τους "κίτρινους", που συνεχίζουν να έχουν ελπίδες για παραμονή.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.