Euro 2024

Κορυφή για Ουγγαρία που λύγισε την Ουαλία

Οι Ούγγροι με τέρμα του Πάτκαϊ στο 80ο λεπτό επικράτησαν 1-0 της Ουαλίας και πέρασαν με ματς περισσότερο, στην κορυφή του 5ου ομίλου των προκριματικών του EURO 2020.

Oι Μαγυάροι σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι, κατόρθωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο να βρει το χρυσό γκολ για να πάρει το τρίποντο που την φέρνει στην 1η θέση του 5ου ομίλου, έχοντας δώσει έναν αγώνα περισσότερο.

Ο Μάτε Πάτκαϊ όπως και στον αγώνα με την Κροατία, κατάφερε να πάρει το ριμπάουντ από μια απόκρουση του Άλεν και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο Γκουλάκσι σταμάτησε τον Μπέιλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και η Ουγγαρία πήρε μια τεράστια νίκη.