Super League 2

Πέταγαν «φωτιές» Εργοτέλης και Παναχαϊκή

Ο Εργοτέλης πέρασε με το εμφατικό 4-0 από την Κέρκυρα, με την Παναχαϊκή να... σκορπάει με το ίδιο σκορ τον Απόλλωνα Λάρισας στην Πάτρα.

Πέταγαν «φωτιές» Εργοτέλης και Παναχαϊκή!

Οι Κρητικοί πέρασαν με το εμφατικό 4-0 από την έδρα της Κέρκυρας, με τους Πατρινούς να... σκορπάνε με το ίδιο σκορ τον Απόλλωνα Λάρισας.

Στην Κέρκυρα, λοιπόν, ο Εργοτέλης έκανε... πλάκα στην τοπική ομάδα που ακόμη αγνοεί την νίκη στο πρωτάθλημα. Έφορντ (30’) και Μπαράτα (34’) σκόραραν δις σε διάστημα πέντε λεπτών στο πρώτο μέρος, καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα στην επανάληψη. Σκόρερ και των δύο γκολ ο Έφορντ (47’, 71’), ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και παράλληλα πέτυχε χατ-τρικ.

Με το ίδιο σκορ αλλά εντός έδρας, η Παναχαϊκή επικράτησε του Απόλλωνα Λάρισας. Ο Ανάκογλου στο 4ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους Πατρινούς, με τον Μυτίδη να σκοράρει δις (15’, 32’) και να δίνει αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του. Ο Μασούρας στο 83ο λεπτό, διαμόρφωσε το 4-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.