Ελλάδα

Στην παράταση Αρκαδικός και Ίκαροι

Ο Αρκαδικός πέρασε στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου νικώντας με 102-95 στην παράταση του Ηράκλειο. Ο Φιλαθλητικός συνέτριψεμε 86-41 τον Κόροιβο Αμαλιάδας και θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΟΚ, ενώ ο ΟΦΗ επιβλήθηκε του Παγκρατίου με 70-60 και θα συναντήσει το Περιστέρι.

Ο Αρκαδικός πέρασε στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου νικώντας με 102-95 στην παράταση του Ηράκλειο. Δύο παρατάσεις χρειάστηκαν οι Ίκαροι Σερρών για να περάσουν με 97-95 από την έδρα της Νίκης Βόλου.

Ο Φιλαθλητικός συνέτριψεμε 86-41 τον Κόροιβο Αμαλιάδας και θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΟΚ, ενώ ο ΟΦΗ επιβλήθηκε του Παγκρατίου με 70-60 και θα συναντήσει το Περιστέρι.

Τα αποτελέσματα

ΣΕΦΑ Αρκαδικός-Ηράκλειο ΟΑΑ 102-95 (κ.α 90-90)
Διαιτητές: Μπίκας-Θεονάς-Σκούτας
Δεκάλεπτα: 25-24, 48-41, 70-63, 90-90, 102-95
ΣΕΦΑ Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζούρτζεβιτς 23 (2), Πετσούνης , Τσιότρας, Μουστόγιαννης, Μπουρής, Διαμαντής 2, Πίνης 6(2), Σακελλαράκος 2, Τσουμπρίλο 23 (2), Γκιζόγιαννης 26 (2), Γκόβας 20 (2), Βερβαινιώτης
Ηράκλειο ΟΑΑ (Ράλλης): Αρναουτάκης Μ. 10, Στεφανάκης 10 (1), Σταράκης, Αρναουτάκης Γ. 16 (1), Σακελλαράκης Μ. 18, Κωτούλας 7 (1), Ρυακιωτάκης, Στρατάκης, Αγαπιάδης 24 (3), Παπαδούλης 8 (2)

ΑΕ Δόξα Λευκάδας – ΓΣ Λαύριο 63-74
Διαιτητές: Τσούνας-Δημόπουλος-Δαρλαμήτσος
Δεκάλεπτα: 15-18, 27-32, 38-55, 63-74
ΑΕ Δόξα Λευκάδας (Βουρνάς): Τζανιδάκης 3 (1), Ματενίδης 2, Βουρνάς 2, Βαγενάς 7 (1), Ναούμης, Ακτύπης 10, Δουβίτσης, Μάρτζος 20 (1), Κουκουνιάς, Μάτιτς.
ΓΣ Λαύριο (Σερέλης): Μαρκομιχάλης 5 (1), Τρικαλιώτης 2, Κακιούζης 26, Τσίρος 4, Φραντζέσκος 2, Γιαννακόπουλος 13, Λυμπερόποιυλος 4, Περράκης 7 (1), Ψωμαδέρης 11 (1), Κευκινίδης Φ. Κευκινίδης Χ.

ΑΟ Αίολος Τρικάλων – ΜΑΣ Ερμης Λαγκαδά 89-71
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Τατούδης
Δεκάλεπτα: 25-21, 34-39, 58-43, 89-71
ΑΟ Αίολος Τρικάλων (Τζήμας): Λεπενιώτης 11 (1), Τσιλούλης, Ψύρρας 3 (1), Γκιουλέκας 8 (2), Κατσαρές 5, Τσούτσος 9, Κακλαμάνος 28 (7), Αγγελακόπουλος 3 (1), Πελίγκος, Χαρισμίδης 18, Φούντας, Παπαχρήστος 4.
ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά (Πέρκος): Καϊκλής, Παρίτσης 2, Τιλ, Ονάσογλου 13 (2), Καμαριώτης 2, Πλιούκας 17 (5), Καλογιαννίδης 7 (1), Αναγνωστόπουλος 21 (2), Γκόνος, Γεωργίτσης 4, Κασούρας 5, Τσιόγκας.

ΟΦ Ηρακλείου – ΑΟ Παγκρατίου 70-60
Διαιτητές: Πανταζής-Μήτσιου-Τζήμα
Δεκάλεπτα: 21-17, 41-27, 55-44, 70-60
ΟΦ Ηρακλείου (Τακιανός): Tσερκιτζόγλου 2,Πετράκης 6 (2),Ζερβουδάκης, Λυριτζάκης, Καραδολάμης 18 (1), Σιώπης, Κιτσούλης 20 (3),Μπαλάφας 4,Τζουλάκης, Γιακουμάκης, Ντοιτσίνοφ 6,Τραϊανός 14 (1) .
ΑΟ Παγκρατίου (Λιόγας): Δερμιτζάκης 10 (1),Δρακόπουλος 6, Καραΐνδρος 8 (2),Μαρίνος 2, Κοκορόγιαννης 11 (1),Φωτίου 23 (3),Φερατάι.

ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΚΑΠ 69-65
Διαιτητές: Τσώνος Β-Ντάβαρης-Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 14-19, 31-27, 52-44, 69-65
ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 4 (1), Πετροδημόπουλος 12, Μοσχοβίτης 6 (1), Καράμπουλας 26, Σιούτης 7 (1), Ψαθάς 6, Τζιάλλας 5, Διαμαντόπουλος 3, Κακαργιάς.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Κορωνίδης 3 (1), Σβερκούνος 5(1), Τσιάκας 8 (2), Ζερβός 5 (1), Μαναβόπουλος 3, Μάτος 8, Ψυλέας 15, Βαρδαβάς 18.

Φιλαθλητικός ΟΑ – ΑΣΑ Κόροιβος Αμαλιάδας 86-41
Δεκάλεπτα: 22-7, 36-18, 65-36, 86-41
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Διμπινούδης – Παυλόπουλος.
Φιλαθλητικός ΟΑ (Ζήβας): Ορούτσι 4, Αντετοκούμπο Ν., Νκουόνια 7, Κόρδας 5 (1), Αγγέλου 16 (4), Σμυρλής 1, Αντετοκούμπο Γ. 15, Κελδίδης 25 (4), Φράγκος 3 (1), Αντετοκούμπο Ρ., Κουρέπης 10.
ΑΣΑ Κόροιβος Αμαλιάδας (Νιπεργιάλης): Φουρνόδαυλος, Παναγιωτόπουλος 4, Θεοδωρόπουλος 8 (2), Βραχνής 2, Κλάβης 10 (2), Αντωνόπουλος 6, Δημάκος 4, Ασημακόπουλος 5, Γεωργιόπουλος 2.

ΓΣ Νίκη Βόλου – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών 95-97 (79-79κ.α., 89-89 α’ παρ.)
Διαιτητές: Τσώνος Μ. - Κοτσιμπός - Μπλέτσας.
Δεκάλεπτα: 14-16, 33-40, 50-58, 79-79 (κ.α), 89-89 (α' παρ.), 95-97 (β' παρ.).
ΓΣ Νίκη Βόλου (Ζαφειρούδης): Παπούλιας, Φωσσές 5, Σαμαράς, Χρηστομάνος, Μαυρογιάννης 11(1), Κουτίνας 11, Στάμος 2, Καραγκιολίδης 17 (3), Μαλτέσιος 21, Θεοδωράκος 13 (1), Πολίτης 15 (3).
ΑΟΚ Ικαροι Σερρών (Καμαράκης): Πεχλιβανης 31 (5), Τότσιος 13, Καπινιάρης 7, Συμεωνίδης 30, Νικολούδης 4, Ιωσηφίδης 3 (1), Βοϊατόπουλος 9.

Τα ζευγάρια της πρώτης αγωνιστικής της Β’ φάσης

(18/9/2012)
Απόλλων Πάτρας-Ηλυσιακός
ΟΦΗ-Περιστέρι
Φιλαθλητικός-Άρης
Πανελευσινιακός-ΠΑΟΚ
ΚΑΟΔ-Ίκαρος Καλλιθέας

(19/9/2012)
Νέα Κηφισιά-Αρκαδικός
Ίκαροι Σερρών-Λαύριο

* Τα Τρίκαλα προκρίνονται απευθείας στη δεύτερη αγωνιστική της Β’ φάσης.

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x