Ανεβαίνει συνεχώς η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Παναθηναϊκού

Σε… υγιεινό περίπατο μετέτρεψε το φιλικό με τις Εσπερίδες η ομάδα μπάσκετ γυναικών όπως αποδεικνύει και η σημερινή νίκη με το τελικό σκορ να είναι 88-62!

Πολύ καλή παρουσία είχε σήμερα η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Παναθηναϊκού στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος» στο φιλικό ματς κόντρα στις Εσπερίδες.

Οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση, παρά το γεγονός ότι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της προετοιμασίας...

Το «τριφύλλι» μπήκε δυνατά από την αρχή του ματς και είναι χαρακτηριστικό ότι στο τέλος της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά με 25-13.

Παρόμοια εικόνα και στην δεύτερη περίοδο με τον Παναθηναϊκό να βρίσκει εύκολα τον δρόμο προς το καλάθι ενώ ταυτόχρονα οι «πράσινες» ήταν σταθερές στην άμυνα τους και το αποτέλεσμα ήταν 48-27.

Στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΟ διατήρησε τη μεγάλη διαφορά με 66-45 και στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχες… ξαναπάτησαν γκάζι και το τελικό σκορ ήταν 88-62!