Ευρώπη

Αποκλεισμός-«σοκ» για Μπάγερν

«Σοκ» γα την Μπάγερν, η οποία έχασε στο Μόναχο 84-85 από την Τέλεκομ Μπον και έμεινε εκτός συνέχειας του γερμανικού Κυπέλλου.

Η Τέλεκομ Μπον νίκησε 85-84 την Μπάγερν στο Μόναχο για τον πρώτο γύρο του γερμανικού Κυπέλλου και δημιούργησε μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της σεζόν κόντρα στην πρωταθλήτρια της χώρας και μίας από τις ομάδες φαβορί για την πρόκριση στα προημιτελικά της Ευρωλίγκας.

Η Τέλεκομ ήταν εξαιρετική στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με +13 την ολοκλήρωση του ημιχρόνου. Η Μπάγερν «γύρισε» το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά η ομάδα της Βόννης έμεινε κοντά στο σκορ και πήρε την πρόκριση, χάρη σε καλάθι του Μπρόινιγκ 5΄΄ πριν από τη λήξη.

Πρώτος σκόρερ για την Μπάγερν ήταν ο Λο με 19 πόντους, ενώ ο Μονρό είχε 12 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Από την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στον όμιλο του BCL, τέσσερις παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με τους Σαϊμπού και Μπρόινιγκ να έχουν από 14.