Ιταλία

Η Ίντερ… ζει!

Μετά περίπου ένα μήνα η Ίντερ έδειξε σημεία ζωής και νίκησε 2-0 την Παλέρμο σε ένα ματς με πολλές συγκινήσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Από ένα δοκάρι η κάθε ομάδα.

Νίκη που την απομακρύνει από τις… περιπέτειες στις οποίες λίγο λείπε να μπλέξει σημείωσε η Ίντερ. Μετά από ένα μήνα δίχως επιτυχία, οι «νερατζούρι» επέστρεψαν στα «τρίποντα» επικρατώντας 2-0 της Παλέρμο.

Στο 16’ ο Γκουαρίν άνοιξε το σκορ, αλλά το… πανηγύρι άρχισε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν απίστευτη διπλή ευκαιρία στο 52’ όταν ο Βάσκες σημάδεψε αρχικά το δοκάρι και στην επαναφορά –και προ κενής εστίας- ο Ντιμπάλα κατάφερε να αστοχήσει!

Η συνέχεια ανήκει στον Ικάρντι, ο οποίος στο 65’ σκόραρε και έτσι πήρε το αίμα του πίσω για το γεγονός πως οκτώ λεπτά νωρίτερα είχε κι εκείνος δοκάρι, με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 88’ έκλεισε με εντυπωσιακό τρόπο την προσωπική του παράσταση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.