Χάντμπολ

Με άνεση στα ημιτελικά ο ΟΦΝΙ

Σκοράροντας κατά βούληση, ο ΟΦΝΙ σάρωσε 42-22 στην έδρα του Καματερού για τα προημιτελικά του Κυπέλλου χάντμπολ γυναικών και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο ΟΦΝΙ σάρωσε τις κορασίδες του Καματερού 42-22 στα δυτικά προάστια για τα προημιτελικά του Κυπέλλου χάντμπολ γυναικών και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης και στο φάιναλ φορ.

Οι γηπεδούχες έδειξαν πολύ καλά δείγματα, είχαν το προβάδισμα στα πρώτα πέντε λεπτά (4-3), αλλά οι φιλοξενούμενες άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 22-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά αυξήθηκε και άλλο.

Πρώτη σκόρερ για τις γηπεδούχες ήταν η Ψαριώτη με 7 γκολ, ενώ του αγώνα ήταν η Καρέλα με 9.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 4-7, 4-11, 7-14, 9-18, 10-22 (ημχ.), 12-24, 14-29, 14-34, 17-36, 20-38, 22-42

ΓΑΣ Καματερού (Κώτσιρας):Τσικνή, Αλάισκα, Κίτσιου 2, Καντζούρα, Ψαριώτη 7, Βουκλάρη 5, Κουτροδήμου, Παπαϊωάνου, Λυτρίβη 2, Μετάι 1, Μπανάση, Παπαιωάννου, Πατρώνη 5

ΟΦΝ Ιωνίας (Δανήλος): Μ. Κεπεσίδου, Μανιά 6, Νοροτσέα 1, Πανούση, Καραμάνου 2, Καρέλα 9, Κολλύρη, Ντιμτσούδη 1, Ν. Κεπεσίδου, Παπουτσή, Βασιλείου 7, Ζενέλι 3, Χριστοπούλου 4, Ζηνωνίδου 3, Χρυσοκέντη 3, Σακιζλή 2