Ολυμπιακοί Αγώνες 2020

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών για την Κυριακή (25/7)

Άννα Κορακάκη, Στέφανος Τσιτσιπάς και Εθνική πόλο ανδρών είναι κάποιοι από τους αθλητές που μπαίνουν την Κυριακή (25/7) στη μάχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Δείτε το πρόγραμμα.

Σημαντικές πρεμιέρες περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Κυριακής (25/7) για τους Έλληνες αθλητές που βρίσκονται στο Τόκιο.

Η μέρα θα ανοίξει με την προσπάθεια της Άννας Κορακάκη στα προκριματικά των 10μ. αεροβόλου πιστολιού, ενώ στις 05:30 η Εθνική πόλο ανδρών θα δώσει το πρώτο ματς του ομίλου της κόντρα στην Ουγγαρία. Γύρω στις 10:30-11:00, δε, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα ξεκινήσει την προσπάθειά του στο τένις κόντρα στον Γερμανό Φίλιπ Κολσράιμπερ.

Στη μάχη θα μπουν και δύο ακόμα κολυμβητές, ο Απόστολος Χρήστου και ο Δημήτρης Μάρκου, ο Νίκος Μαυρομμάτης στη σκοποβολή, η Φανή Τζέλη στο τάε κβο ντο και οι Βασιλεία Καραχάλιου, Βύρων Κοκκαλάνης και Κατερίνα Δίβαρη στην ιστιοπλοΐα.

Στην κωπηλασία, η Χριστίνα Μπούρμπου και η Μαρία Κυρίδου θα προσπαθήσουν να μείνουν «ζωντανές» μέσω του ρεπεσάζ, ενώ ο Στέφανος Ντούσκος και η Αννέτα Κυρίδου θα διεκδικήσουν την πρόκρισή τους στα ημιτελικά του σκιφ ανδρών και γυναικών αντίστοιχα.

Στον δεύτερο γύρο της επιτραπέζιας αντισφαίρισης ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αντιμετωπίσει τον Αιγύπτιο Αχμέντ Σαλέχ.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (25/7):
03:00 Σκοποβολή (10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών, προκριματικά)
Άννα Κορακάκη

03:50 Κωπηλασία (δίκωπος γυναικών, ρεπεσάζ) ΕΡΤ1, Eurosport1
Μαρία Κυρίδου-Χριστίνα Μπούρμπου

04:00 Σκοποβολή (σκιτ ανδρών, προκριματικά)
Νίκος Μαυρομμάτης

04:46 Κολύμβηση ΕΡΤ3, Eurosport1
Άννα Ντουντουνάκη (100μ. πεταλούδα, ημιτελικός)

04:56 Τάε Κβο Ντο (-57κ, φάση των «16») ΕΡΤ2
Φανή Τζέλη-Τατιάνα Μινίνα

05:00 Τένις (1ος γύρος) ΕΡΤ Sports 2, Eurosport2
Τσιτσιπάς-Κολσράιμπερ (γύρω στις 10:30-11:00 αναμένεται να ξεκινήσει ο αγώνας)

05:20 Κωπηλασία (σκιφ γυναικών, προημιτελικά) ΕΡΤ1
Αννέτα Κυρίδου

05:30 Πόλο ανδρών ΕΡΤ 1
Ελλάδα-Ουγγαρία

05:40 Κωπηλασία (σκιφ ανδρών, προημιτελικά) ΕΡΤ1
Στέφανος Ντούσκος

06:05 Ιστιοπλοΐα (Race 01), 07:15 (Race 2)
Βασιλεία Καραχάλιου (Laser Radial)

06:05 Ιστιοπλοΐα (Race 01) 06:50 (Race 02), 07:40 (Race 03)
Βύρων Κοκκαλάνης (RS:X)

08:45 Πινγκ πονγκ (2ος γύρος)
Γκιώνης-Σαλέχ

09:05 Ιστιοπλοΐα (Race 01), 09:50 (Race 02), 10:40 (Race 03)
Κατερίνα Δίβαρη (RS:X)

13:17 Κολύμβηση EΡΤ3, Eurosport1
Δημήτρης Μάρκος (200μ. ελεύθερο, προκριματικά)

14:03 Κολύμβηση EΡΤ3, Eurosport1
Απόστολος Χρήστου (100μ. ύπτιο, προκριματικά)

14:30 Κολύμβηση EΡΤ3, Eurosport1
4Χ100 ελεύθερο (προκριματικά)

Δείτε αναλυτικά εδώ το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x