Ολυμπιακοί Αγώνες 2020

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/7)

Πλούσιο πρόγραμμα περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Σαββάτου για τους Έλληνες αθλητές, με τη Μαρία Σάκκαρη, τον Λευτέρη Πετρούνια και τους κολυμβητές να ξεχωρίζουν.

Ελληνικό ενδιαφέρον περιλαμβάνει η πρώτη… ολοκληρωμένη αγωνιστική μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Τον «χορό» ανοίγουν τα ξημερώματα (03:50) το δίδυμο των Μαρία Κυρίδου και Χριστίνα Μπούρμπου στα προκριματικά της δικώπου στην κωπηλασία.

Στις 05:00 θα ξεκινήσει η προσπάθεια του Πολυχρόνη Τζωρτζάκη στην ποδηλασία δρόμου, αλλά και της Μαρίας Σάκκαρη στον πρώτο γύρο του απλού,, κόντρα στην Ανέτ Κοντεβέιτ.

Στις 8:30 ξεκινούν τα προκριματικά στην ενόργανη γυμναστική, με τον Λευτέρη Πετρούνια να αρχίζει την προσπάθειά τους γύρω στις 10:35.

Στις 9:00 ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αντιμετωπίσει τον Σέρβο Ζολτ Πέτε, για τον πρώτο γύρο της επιτραπέζιας αντισφαίρισης.

«Πρεμιέρα» έχουμε και στην κολύμβηση. Ο Απόστολος Παπαστάμος θα αγωνιστεί στις 19:10 στα προκριματικά των 400μ. μικτής ατομικής, ενώ στις 19:35 η Άννα Ντουντουνάκη θα κυνηγήσει την πρόκριση στα 100μ. πεταλούδα.

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/07):
02:30 Κωπηλασία (σκιφ ανδρών-γυναικών, ρεπεσάζ δίκωπος γυναικών) ΕΡΤ1, Eurosport1
03:50 Μπούρμπου-Κυρίδου (δίκωπος)

03:00 πινγκ πονγκ (προκριματικά ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

03:00 Βόλεϊ ανδρών (Ιταλία-Καναδάς) ΕΡΤ3

03:00 Μπιτς βόλεϊ Eurosport2

04:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ2

04:00 Μπάσκετ 3Χ3 Eurosport1

05:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών-γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

05:00 Ποδηλασία Δρόμου Eurosport2

06:15 Απευθείας συνδέσεις-Επιλογές ΕΡΤ1

06:30 Τζούντο (-48 γυναικών, -60 Ανδρών) ΕΡΤ2

06:30 Τένις ΕΡΤ2
Μαρία Σάκκαρη

08:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

08:15 Πινγκ πονγκ (1ος γύρος ανδρών γυναικών) EΡT Sports
Παναγιώτης Γκιώνης

08:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ERT Sports 2

08:30 Άρση βαρών (-49κ. γυναικών) ΕΡΤ2

09:30 Σκοποβολή (αεροβόλο πιστόλι ανδρών) ΕΡΤ2

10:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

10:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ1
10:35 Λευτέρης Πετρούνιας

10:30 Τοξοβολία (μεικτό ομαδικό τελικός) ΕΡΤ2

11:15 Ποδηλασία (δρόμου ανδρών) ΕΡΤ 2
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

12:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

12:15 Τζούντο (-48κ. γυναικών, -60κ. ανδρών, ημιτελικοί, τελικοί) ΕΡΤ 2

12:15 Πυγμαχία Eurosport

13:00 Live Ζάπινγκ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια) ΕΡΤ 1

13:00 κολύμβηση (1η μέρα, προκριματικά) ΕΡΤ3
Απόστολος Παπαστάμο, Άννα Ντουντουνάκη

13:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ 2

13:30 Πινγκ πονγκ (πρώτος γύρος ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

14:00 Μπιτς Βόλεϊ Eurosport2

15:45 Βόλεϊ ανδρών (ΗΠΑ-Γαλλία) ΕΡΤ3, Eurosport


Το πρόγραμμα της Κυριακής 25/7
03:00 Κωπηλασία (Σκιφ Α/Γ, Δίκωπος (Γ) Ρεπεσάζ) ΕΡΤ 1
03:00 Σκέιτμπορντ (Street Ανδρών, προκριματικά) ΕΡΤ2
04:00 Ενόργανη (προκριματικά γυναικών) ΕΡΤ Sports
04:15 Τάε Κβον Ντο (-57κ Γυναικών) ΕΡΤ2
04:30 Κολύμβηση ΕΡΤ3
05:30 Πόλο ΕΡΤ1
Ουγγαρία-Ελλάδα
06:20 Σκέιτμπορντ (Street Ανδρών, τελικός) ΕΡΤ2
06:30 Μπάσκετ 3Χ3 (Ανδρών/Γυναικών) ΕΡΤ3
07:30 Τάε Κβο Ντο (-57κ. Γυναικών) ΕΡΤ Sports
07:40 Μπάσκετ Ανδρών (Γερμανία-Ιταλία ΕΡΤ3
09:00 Καταδύσεις (3μ. συγχρον. Γυναικών) ΕΡΤ Sports
09:40 Μπιτς Βόλεϊ (Ανδρών/Γυναικών, προκριματικά ΕΡΤ3
10:00 Ενόργανη (Προκριματικά γυναικών) ΕΡΤ Sports
10:30 Άρση Βαρών (-61κ. ανδρών) ΕΡΤ2
10:30 Ποδόσφαιρο (ανδρών, Αίγυπτος-Αργεντινή) ΕΡΤ3
11:45 Τζούντο (-52κ. Γυναικών, -66κ. Ανδρών) ΕΡΤ2
12:30 Μπάσκετ 3Χ3 (Ανδρών/Γυναικών) ΕΡΤ3
13:00 Τάε Κβον Ντο (-57κ. γυναικών Ρεπεσάζ) ΕΡΤ2
13:00 Κολύμβηση ΕΡΤ3
14:00 Άρση βαρών (-67κ Ανδρών), Τάε Κβοντ Ντο (-57 Γυναικών, -68κ. Ανδρών τελικοί).
14:20 Ενόργανη (προκριματικά γυναικών) ΕΡΤ Sports
15:00 Μπάσκετ (Ανδρών, Γαλλία-ΗΠΑ) ΕΡΤ3
15:45 Τάε Κβο Ντο (-57κ. τελικοί) ΕΡΤ2

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x