Χάντμπολ

Πέρασε από το Πανόραμα η Αναγέννηση

Τη δεύτερη φετινή νίκη της πήρε η Αναγέννηση Άρτας με 27-21 επί του Πανοράματος στην 3η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών.

Στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισε» το Πανόραμα η Αναγέννηση Άρτας, που πέρασε από την έδρα του με 27-21.

Οι Αρτινοί άνοιξαν τη διαφορά υπέρ τους μετά την ανάπαυλα και έφτασαν άνετα στη νίκη. Πρώτη σκόρερ για την Αναγέννηση Χρίστηκε η Μπαλάφα με 8, ενώ τον ίδιο αριθμό τερμάτων πέτυχε και η Προκοπίδου για το Πανόραμα.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 5-7, 8-8, 10-9, 12-13 (ημχ.), 12-16, 14-18, 15-21, 17-24, 19-24, 21-27
Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Κουτσιμάνη, Ράτσικα, Σπανού, Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 4, Αλυγιζάκη, Παπαδοπούλου Αγνή 1, Κουκλοτίδου, Παπαδοπούλου Γεσθημανή, Κυρικλίδου 4, Αμανατίδου 2, Τσερέπη, Καραβέλη 1, Προκοπίδου 8, Λιούκα, Κουλούρη.
Αναγέννηση Άρτας (Ντάλας): Μάμαλη, Μπαλάφα 8, Εμμανουηλίδου 5, Νάτσο 1, Σκάρα 2, Νούλα 3, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου, Τσιομπάνου 6, Σαϊντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Νταβίνοβιτς 2.

Άνετη νίκη με 27-16 επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου Γιαννιτσών πέτυχε εντός έδρας η Βέροια.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως στο πρώτο ημίχρονο, κρατώντας, μάλιστα, του φιλοξενούμενους χωρίς γκολ για δέκα λεπτά και πήραν προβάδισμα που διατήρησαν μέχρι το φινάλε.

Κορυφαία για τους νικητές ήταν η Βασιλειάδου με οκτώ τέρματα, ενώ πρώτη σκόρερ του παιχνιδιού ήταν η Μπατζαρακούδη του Μεγάλου Αλεξάνδρου με εννιά.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 4-4, 9-4, 11-5, 14-5 (ημχ) 16-6, 18-8, 20-10, 21-12, 24-12, 27-16
Βέροια 2017 (Χαραλαμπίδης): Γιούρισιτς 1, Καραμπατζάκη 2, Ανθίτση 4, Καραχαρίση 6, Μπάσμα, Δελησάββα, Τιλαβερίδου, Γεωργιάδου 2, Βασιλειάδου 8, Κόβιτς 2, Πιτούλια, Μάστακα 2.
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα, Μπατζαρακούδη 9, Τροχίδου 4, Κοτζαχρήστου, Ανδρονικίδου 1, Πλιόγκα, Ζιάκα Α., Πέγιου Γ., Τομίδου, Τρελοπούλου, Αναστασίου 2, Παρασκευαΐδου, Πατσάνη.
Διαιτητές: Τέμης – Πίτας Δίλεπτα: 3 – 3 Πέναλτι: 3/5 – 4/6