Χλόμιασε η πρόκριση…

Ο Ολυμπιακός πλήρωσε το κάκιστο πρώτο του ημίχρονο, ηττήθηκε από τη Σεντ Ετιέν με σκορ 3-1 και πλέον η υπόθεση πρόκριση, που θα κριθεί στις 26/2 στη Γαλλία, γίνεται δύσκολη. Ιλάν (12'), Ντερνίς (43') και Γκομίς (90'+), οι σκόρερ των φιλοξενούμενων. Ο Τζόρτζεβιτς με πέναλτι (64’) μείωσε για τους «ερυθρόλευκους». Ο Τζόλε έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία του Ολυμπιακού σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις (ξεπέρασε τον Νίκο Αναστόπουλο), φτάνοντας τα 15 γκολ. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα στο Καραϊσκάκη, έπειτα από 16 νίκες. .

Ο Ολυμπιακός πλήρωσε το κάκιστο πρώτο του ημίχρονο, ηττήθηκε από τη Σεντ Ετιέν με σκορ 3-1 και πλέον η υπόθεση πρόκριση, που θα κριθεί στις 26/2 στη Γαλλία, γίνεται δύσκολη. Ιλάν (12'), Ντερνίς (43') και Γκομίς (90'+), οι σκόρερ των φιλοξενούμενων. Ο Τζόρτζεβιτς με πέναλτι (64’) μείωσε για τους «ερυθρόλευκους». Ο Τζόλε έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία του Ολυμπιακού σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις (ξεπέρασε τον Νίκο Αναστόπουλο), φτάνοντας τα 15 γκολ. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα στο Καραϊσκάκη, έπειτα από 16 νίκες. Επεισόδια έξω από το γήπεδο κατά την άφιξη των Γάλλων οπαδών.