Γερμανία

Βασιλική… γκέλα! (video)

Ένα μεγαλοπρεπέστατο… στοπ στο εντός έδρας αήττητο της Σάλκε έβαλε η Κολωνία, επικρατώντας με το εμφατικό 3-0 των «βασιλικών μπλε», για την 8η αγωνιστική της Bundesliga!

Αυτό θα πει σοκ! Τέσσερις σερί νίκες και αήττητη εντός έδρας ήταν μέχρι τώρα η Σάλκε, με την Κολωνία να της… κόβει τον αέρα με το εντυπωσιακό 3-0, για την 8η αγωνιστική της Bundesliga!

Με τον χειρότερο τρόπο για τους «βασικούς μπλε» και αντίθετα με τον καλύτερο έκλεισε για τους «τράγους» το πρώτο ημίχρονο, με τον Μοντέστ να τους βάζει μπροστά στο 45’! Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με την Κολωνία να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα με τον Γκέρχαρντ στο 79’.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι παίκτες της Σάλκε παρέδωσαν… πνεύμα, με τον Ζόλερ έξι λεπτά αργότερα (85’) να διαμορφώνει το τελικό 3-0!