Αγγλία

«Δάγκωσε» την Έβερτον η Γουλβς!

Τέλος στο σερί των δύο ηττών έβαλε η Γουλβς, επικρατώντας άνετα 3-0 της Έβερτον και έτσι παρέμεινε σε… τροχιά ενός ευρωπαϊκού εισιτήριου.

Στην Έβερτον «ξέσπασε» η Γουλβς για τις δύο σερί ήττες της!

Οι «λύκοι» συνέτριψαν 3-0 τα «ζαχαρωτά», με αποτέλεσμα να ανέβουν στην έκτη θέση και να παραμείνουν στη διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

Βασικός ξεκίνησε ο Ντάνιελ Ποντένσε, ο οποίος γενικά ήταν πολύ καλός και μάλιστα ήταν εκείνος που «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Έβερτον με το πέναλτι που κέρδισε και το μετέτρεψε σε γκολ στο 45’ ο Χιμένεθ, για το προβάδισμα της ομάδας του. Μάλιστα, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού λίγο έλειψε να σκοράρει, αλλά ο Πίκφορντ έσωσε την τελευταία στιγμή.

Οι βάσεις για τη νίκη των «λύκων» μπήκαν ένα λεπτό μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, καθώς ο Ντεντονκέρ έκανε το 2-0, με τον Ζότα να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 74ο λεπτό.