Αγγλία

Δεν υπάρχουν (Α)λέξεις!

Δύσκολα περιγράφεται η ηττοπάθεια της Άρσεναλ! Ένας Αλέξις Σάντσες δε φτάνει για τους «κανονιέρηδες» που (μετά την ασόβαρη ισοπαλία με την Άντερλεχτ) έχασαν σε 4 λεπτά το ματς με τη Σουόνσι (2-1)

Εκεί που λες ότι το τερματίζει, η Άρσεναλ αποδεικνύει ότι μπορεί να γίνει ακόμα πιο ασόβαρη!

Λίγες μέρες μετά το κάζο απ’ την Άντερλεχτ (όταν οι Βέλγοι επέστρεψαν από το 3-0) οι «κανονιέρηδες» υπέπεσαν σε ακόμα πιο οδυνηρή γκέλα στην Premier League.

Παρόλο που ο εκπληκτικός Σάντσες της έδωσε προβάδισμα στην έδρα της Σουόνσι (με το 8ο φετινό του γκολ) η ομάδα του Βενγκέρ βρήκε ξανά τον τρόπο να το ξοδέψει.

Πρώτα λοιπόν ο Σίγκουρντσον την ισοφάρισε με όμορφη εκτέλεση φάουλ. Και πριν περάσουν τέσσερα λεπτά, ο Γκομίς την άφησε στον τόπο, γράφοντας το 2-1 και αφήνοντάς τη κάτω απ’ τους «κύκνους» στη βαθμολογία.

Χωρίς τη δυνατότητα να εκμεταλλευτεί τις απώλειες των Μάντσεστερ Σίτι και Γουέστ Χαμ και με ένα μόλις διπλό μακριά από το «Emirates» ως τώρα.