Super League 2

Διέλυσε τον Απόλλωνα Πόντου η Δόξα

Φοβερή εμφάνιση από την Δόξα Δράμας που έκανε... φύλλο και φτερό τον Απόλλωνα Πόντου (4-0) και του έκοψε και τις τελευταίες ελπίδες που είχε για την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ!

Δόξα... τεσσάρων αστέρων!

Η Δόξα Δράμας διέλυσε με 4-0 τον Απόλλωνα Πόντου και του έκοψε και τις τελευταίες ελπίδες που είχε για την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Σούπερ Λίγκα.

Ο Τάσος Κρητικός στο 12ο λεπτό με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ δεκατρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με πλασέ σε κενή εστία, έγραψε το 2-0 για την ομάδα του. Με τη συμπλήρωση μία ώρας ο Σταύρος Πεταυράκης με εκτέλεση φάουλ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην Δόξα, με τον Ροτζέριο Μάρτινς στο 69ο λεπτό να βάζει το... κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 με διαγώνιο σουτ!