Super League 2

«Διπλό» και… άνοδος για τον Απόλλωνα Λάρισας

Ο Απόλλωνας Λάρισας κέρδισε με 3-1 στην Κέρκυρα την τοπική ομάδα για την 12η αγωνιστική της Super League 2 κι ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, με ματς περισσότερο.

Την πρώτη του νίκη, μετά τις ήττες από Πλατανιά και ΠΑΣ Γιάννινα, πανηγύρισε σήμερα ο Απόλλωνας Λάρισας που αντιμετώπισε εκτός έδρας την Κέρκυρα, της οποίας κι επιβλήθηκε με 3-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 2.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, οι Θεσσαλοί ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη, όταν και πέτυχαν όλα τους τα τέρματα, μέσα σε διάστημα μάλιστα λιγότερο των 20 λεπτών…

Συγκεκριμένα, ο Γουτρουμπής άνοιξε το σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, για να έρθει ο Μπιμάι και να βάλει τις βάσεις για το «διπλό» του Απόλλωνα Λάρισας, κάνοντας το 0-2 στο 62’. Ενώ ο Μπαστακός στο 73ο λεπτό έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση των φιλοξενούμενων, που ανέβηκαν έτσι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας!

Οι -θεωρητικά υποβιβασμένοι και- ουραγοί Φαίακες πέτυχαν το γκολ της… τιμής με την εκτέλεση πέναλτι του Μίσκου στο 81’.