Εκτός έδρας… φιλική νίκη επί του Βόλου για Ατρόμητο

Ο πιο έτοιμος Ατρόμητος νίκησε με 2-1 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό στάδιο, σε φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Τη νίκη, φιλικού χαρακτήρα, με σκορ 2-1 πήρε σήμερα (13/8) ο Ατρόμητος επί του Βόλου, στο παιχνίδι που έγινε στο Πανθεσσαλικό στάδιο, δεύτερο για αμφότερες τις ομάδες στο πλαίσιο της καλοκαιρινής τους προετοιμασίας.

Οι Περιστεριώτες πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 14ο λεπτό, με τον Μανούσο, ενώ παρότι ο Ατρόμητος έδειξε να είναι πιο απειλητικός, ήταν οι γηπεδούχοι εκείνοι που κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με τον Κρητικό στο 76’.

Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα, ήταν ο Γούτας με κεφαλιά σε στατική μπάλα που σημείωσε το 1-2 και χάρισε τη φιλική νίκη στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μετά το ματς πήραν τον δρόμο της επιστροφής για την Αθήνα.