Αγγλία

Έπαθε… Λεβαντόφσκι ο Αγκουέρο! (video)

Το λάθος να προηγηθεί έκανε η Νιούκαστλ στο «Etihad» και κάπως έτσι «ξύπνησε» ο… Λεβαντόφσκι μέσα στον Κουν Αγκουέρο!Ο Αργεντινός ήταν… φωτιά και με 5 γκολ σε 20’,οδήγησε τη Σίτι στην ανατροπή με 6-1

Τι άλλο να κάνει; Η Σίτι βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στην Νιούκαστλ, δεν της έβγαινε τίποτα… κι όχι μόνο την πήρε απ’ το χέρι αλλά μετέτρεψε το ματς σε δικό του show.

Οι «πολίτες» με τον Κουν Αγκουέρο να πετυχαίνει 5γκολ (!) σε 20 λεπτά, επέστρεψαν στις νίκες με σκορ 6-1 και μαζί στην κορυφή (με το ντέρμπι της Άρσεναλ με την Γιουνάιτεντ να εκκρεμεί). Το άλλο τέρμα της ομάδας του Πελεγκρίνι σημείωσε ο Κέβιν Ντε Μπρούιν, ενώ οι «καρακάξες» είχαν προηγηθεί με κεφαλιά του Μίτροβιτς στο 18ο λεπτό.

Μια βδομάδα υπόθεση ήταν αρκετή για την Λέστερ, ώστε, να ξεπεράσει την πεντάρα από την Άρσεναλ. Η ομάδα του Ρανιέρι έφυγε με μεγάλο τρίποντο απ’ το «Κάροου Ρόουντ», επικρατώντας 2-1 απέναντι στη Νόριτς.

Απ’ τα υπόλοιπα ματς, η Στόουκ έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Άστον Βίλα (1-0), χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Σάντερλαντ με την Γουέστ Χαμ (2-2), όπως και το ντέρμπι νεοφώτιστων μεταξύ Μπόρνμουθ και Γουότφορντ (1-1).