Super League 2

«Εξάσφαιρος» ο Εργοτέλης!

Με ένα τρομερό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εργοτέλης διέλυσε με 6-0 τη Δόξα Δράμας και εδραιώθηκε στην κορυφή της Super League 2. Έκανε σεφτέ ο ΟΦΙ, 3-2 τον Καραϊσκάκη.

Προερχόμενος από την σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί του Ιωνικού, ο Εργοτέλης συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις και επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 6-0 της Δόξας Δράμας εντός έδρας.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο μόλις λεπτό ο ανεβασμένος Τσέλιος, με όλα τα υπόλοιπα γκολ των Κρητικών να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Κόνραντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 49’, ενώ ο ο Μανουσάκης σφράγισε τη νίκη με κοντινό σουτ στο 64’.

Ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα από τους Πατρινό (72’, 85’) και Μπουρσελή (81’), με τον Εργοτέλη να εδραιώνεται στην κορυφή και να ξεφεύγει στο +5 από τον Λεβαδειακό, με ένα ματς περισσότερο. Η δε Δόξα, παρέμεινε στην 9η θέση της βαθμολογίας, μετρώντας πλέον τρεις συνεχόμενες ήττες.

Τα highlights του αγώνα

Σημαντική νίκη -και πρώτη του στην κατηγορία- πήρε και ο έτερος σύλλογος της Κρήτης, ο ΟΦ Ιεράπετρας, που επικράτησε με 3-2 του Καραϊσκάκη στην Άρτα. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Λόβριτς στο 7', όμως δύο εκπληκτικά γκολ των Κούστα (20') και Χιντζίδη (40') ανέτρεψαν τα δεδομένα. Οι Αρτινοί έφεραν το ματς στα ίσα με τον Δούμτσιο στο 53ο λεπτό, ωστόσο ακόμη ένα γκολ του Κούστα στο 65' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.