Euro 2020

Euro 2020: Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων

Δείτε αναλυτικά όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων του Euro!

Με καθυστέρηση ενός χρόνου λόγω της πανδημίας, το Euro, επιτέλους, ξεκινάει και το μόνο που πρέπει να μας απασχολεί τώρα είναι το διαχρονικό ερώτημα στις μεγάλες διοργανώσεις: Πίτσα ή σουβλάκια;

Για το άλλο ερώτημα, πού θα δούμε, δηλαδή, τους αγώνες, φρόντισε ο ΑΝΤ1, που θα μεταδώσει τη διοργάνωση, με εξαίρεση έξι ματς από την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων, τα οποία θα πάνε στο Μακεδονία TV.

Από τις 11 Ιουνίου, λοιπόν, έως και τις 11 Ιουλίου, καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ!

Οι 24 κορυφαίες εθνικές ομάδες της Ευρώπης θα αναμετρηθούν σε 11 πόλεις, με τον μεγάλο τελικό και τους δύο ημιτελικούς να διεξάγονται στο Λονδίνο, στο εμβληματικό «Γουέμπλεϊ».

Αυτό είναι αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro:

1η Αγωνιστική

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία - Ιταλία

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία - Ελβετία
19:00 Δανία - Φινλανδία
22:00 Βέλγιο - Ρωσία

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία - Κροατία
19:00 Αυστρία - Βόρεια Μακεδονία
22:00 Ολλανδία - Ουκρανία

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία - Τσεχία
19:00 Πολωνία - Σλοβακία
22:00 Ισπανία - Σουηδία

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία
22:00 Γαλλία - Γερμανία

2η Αγωνιστική

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία - Ρωσία
19:00 Τουρκία - Ουαλία
22:00 Ιταλία - Ελβετία

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία
19:00 Δανία - Βέλγιο
22:00 Ολλανδία - Αυστρία

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία - Σλοβακία
19:00 Κροατία - Τσεχία
22:00 Αγγλία - Σκωτία

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία - Γαλλία
19:00 Πορτογαλία - Γερμανία
22:00 Ισπανία - Πολωνία

3η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία - Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ιταλία - Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ουκρανία - Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Ρωσία - Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Φινλανδία - Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία - Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Τσεχία - Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σλοβακία - Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Σουηδία - Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Γερμανία - Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Πορτογαλία - Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ
Φάση των «16»


Σάββατο 26 Ιουνίου

2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)

1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)

4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)

6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)

8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)

ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)

ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x