Φιλική νίκη του Αστέρα επί της Παναχαϊκής

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 3-1 της Παναχαϊκής, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα (12/10) στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Οι Αρκάδες ξεκίνησαν τον αγώνα με… γκολ από τα αποδυτήρια, αφού μόλις στο 3ο λεπτό ο Ρόλε άνοιξε το σκορ, μετά από ασίστ του Κώτσιρα!

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 26', με σκόρερ τον Μαυρία.

Ο Αστέρας είχε τις ευκαιρίες για να σκοράρει και τελικά κατάφερε να βρει δίχτυα στο τελευταίο 10λεπτο της αναμέτρησης...

Συγκεκριμένα, στο 81’ ο Καλτσάς με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-1.

Ενώ στο 86' ο σκόρερ του δεύτερου γκολ έκανε την μπαλιά για τον Μανιά, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η σύνθεση του Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης (46' Παπαδόπουλος), Κώτσιρας (82' Κάρδαρης), Τασουλής (71' Μαρτίνεθ), Ματρικάρντι (46' Μιχελής), Βαγιέντε, Μουνάφο (55' Γλέζος), Μπελοκ (82' Ζορμπάς), Σάλας (41' Μπαστιάνος), Φερνάντες (63' Καλτσάς), Ρόλε (63' Τόνσο), Δουβίκας (63' Μανιάς).