Γερμανία

Γερμανία: Η Άουε προηγήθηκε με 2-0 στο 4ο λεπτό και... έχασε με 3-8!

Μία απίθανη εντός έδρας συντριβή υπέστη η Άουε, που έχασε με 8-3 από την Πάντερμπορν παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο 4'!

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Άουε και Πάντερμπορν για την 32η αγωνιστική της 2.Bundesliga δεν είχε κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον, όμως θα μνημονεύεται για χρόνια. Βλέπετε, σημειώθηκαν έντεκα γκολ (!), τα οκτώ εκ των οποίων για τους φιλοξενούμενους...

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους, καθώς ο Ναζάροφ σκόραρε δις στα πρώτα τέσσερα λεπτά και έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Παρ' όλα αυτά, μέχρι το ημίχρονο η Πάντερμπορν είχε σκοράρει τέσσερις φορές! Ο Ναζάροφ σκόραρε ξανά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 56', όμως το 3-4 μετατράπηκε σε... 3-8 μέσα στα επόμενα 23 λεπτά, με τον Σεμπάστιαν Βασιλειάδη να προλαβαίνει να μετρήσει μια ασίστ έχοντας περάσει στο ματς στο 67'.

Παραδόξως, τα έντεκα γκολ που σημειώθηκαν δεν αποτελούν ρεκόρ για την κατηγορία. Βλέπετε, το 1997, η Καϊζερσλάουτερν του Ότο Ρεχάγκελ είχε νικήσει τη Μέπεν με... 7-6!