Αγγλία

Ισόπαλες Γουέστ Μπρομ-Νιούκαστλ, αλλά έχασαν και οι δύο…

Γουέστ Μπρομ και Νιουκάστλ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, μένοντας στο μηδέν, αποτέλεσμα που δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες.

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο «The Hawthrons», ανάμεσα σε Γουέστ Μπρομ και Νιουκάστλ (0-0) για την 27η αγωνιστική της Premier League, αποτέλεσμα που «χάλασε» και τις δύο ομάδες στην προσπάθεια που κάνουν να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Σε ένα ματς με καλό ρυθμό ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Άλαρτναϊς ήταν εκείνη που έφτασε κοντά στο γκολ, όταν στο 37' ο κίπερ των φιλοξενούμενων έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ την προσπάθεια του Ντιν.

Στο 61' ήταν η σειρά της Νιούκαστλ να πλησιάσει το γκολ, με τον Γουίλοκ να γίνεται αποδέκτης μιας εξαιρετικής κάθετης μπαλιάς, το σουτ του όμως έβγαλε δύσκολα ο Τζονστόουν. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ζοέλινγκτον έχασε μια ακόμα ευκαιρία για τις «καρακάξες».

Αποτέλεσμα που κράτησε τη Γουέστ Μπρομ στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 18 πόντους, ενώ από την άλλη η Νιουκάστλ ανέβηκε στη 16η θέση και στους 27 βαθμούς, στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού.