Ήττα από Βίλεμ για ΟΦΗ

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΟΦΗ στο τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους από την Βίλεμ , με τον Βρουσάι, να σημειώνει το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Τίλμπουργκ.

Ακόμα μία ήττα γνώρισε η ομάδα του ΟΦΗ, αυτή τη φορά από τη Βίλεμ με 2-1, στα παιχνίδια του επί ολλανδικού εδάφους. Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με τον Σεμέντο, πέντε λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, η Βίλεμ ανέτρεψε το ματς με τα γκολ του Κουλιμπαλί στο 67’. Στο 80’ ο Βρουσάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Για την ολλανδική ομάδα, βασικός ξεκίνησε κάτω από τα δοκάρια ο Παυλίδης. Ο Γιώργος Σίμος δοκίμασε τον Νάστο σαν στόπερ, ο Νέιρα στη φυσική του θέση πίσω από τον επιθετικό, αγωνίστηκε ο Δεληγιαννίδης, για πρώτη φορά από τη στιγμή που επανεντάχθηκε και με τη βούλα στο δυναμικό του ΟΦΗ.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης (61' Μπράουν), Δεληγιαννίδης (61' Κοροβέσης), Μεγιάδο, Σακόρ, Νέιρα (61' Σασί), Σεμέντο, Τσιλιανίδης (70' Βαζ), Μάνος (61' Φερέιρα).