Κάναντι: «Κλείσαμε καλά τους χώρους στο πρώτο ημίχρονο, φάουλ στον Μανδά στο πρώτο γκολ»

Στην καλή αμυντική τακτική του Ατρομήτου στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο Νταμίρ Κάναντι μετά την ήττα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Ο Νταμίρ Κάναντι τόνισε πως η ΑΕΚ θα ρίσκαρε στο δεύτερο ημίχρονο και πως περίμενε να επιτεθούν περισσότερες φορές. Χαρακτήρισε απώλεια τον Κιβρακίδη και ζήτησε επιθετικό φάουλ στον Μανδά στο 1-0, ενώ μίλησε για αλλαγή νοοτροπίας.

Αναλυτικά: «Νομίζω ότι κάναμε ένα καλό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο κλείσαμε τους χώρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ξέραμε ότι η ΑΕΚ θα ρισκάρει. Η ομάδα έπρεπε να επιτεθεί περισσότερο. Είμαι χαρούμενος για την προσπάθεια.

Ήταν απώλεια του Κιβρακίδη, γιατί ξεκίνησε καλά το παιχνίδι απέναντι στον Λιβάι Γκαρσία. Ήταν ένα ανόητο πέναλτι, αλλά έγινε φάουλ στον Μανδά στην ίδια φάση. Είμαι απογοητευμένος. Πιστεύω ότι από τον Ιανουάριο έχει αλλάξει η νοοτροπία μας».