Super League 2

«Καθάρισε» τον Απόλλωνα στο φινάλε ο ΠΑΣ

Ένα δεκάλεπτο χρειάστηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα για να «καθαρίσει» με 3-0 τον Απόλλωνα Πόντου και να ανέβει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, διατηρώντας το αήττητο στη Super League 2.

Αήττητος ο ΠΑΣ Γιάννινα, χρειάστηκε ένα δεκάλεπτο στο φινάλε για να πάρει το τρίποντο, επικρατώντας με 3-0 στα Ιωάννινα του Απόλλωνα Πόντου. Με τη νίκη αυτή ο «Άγιαξ της Ηπείρου» βρέθηκε μόνος στη δεύτερη θέση της Super League 2 με 11 βαθμούς, πίσω από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη, έδειχνε να ζορίζεται απέναντι στην ομάδα της Καλαμαριάς, αλλά τα δεδομένα άλλαξαν όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Στο 71ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Πορτουλίδη με δεύτερη κίτρινη, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να λύσουν τον γόρδιο δεσμό.

Με κεφαλιά του Παμλίδη στο 78’ η ομάδα της Ηπείρου πήρε το προβάδισμα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κριζμάν με ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 2-0 και «κλείδωσε» τη νίκη. Το επιθετικό κρεσέντο του ΠΑΣ ολοκληρώθηκε στο 84’ με τον Λεό να διαμορφώνει το τελικό 3-0.