Super League 2

Με ανατροπή η ΑΕ Καραϊσκάκης, «κόλλησαν» Δόξα και Λεβαδειακός

Η ΑΕ Καραϊσκάκης έφερε... τούμπα τον Απόλλωνα Πόντου (2-1) στο τελευταίο τέταρτο και επέστρεψε στα τρίποντα, ενώ η Δόξα Δράμας και ο Λεβαδειακός έμειναν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Έφερε... τούμπα τον Απόλλωνα Πόντου η ΑΕ Καραϊσκάκης!

Η ομάδα από την Άρτα χάρη σε ένα εκρητικό πεντάλεπτο κατάφερε να κάνει την ανατροπή κόντρα στους Πόντιους και να επιστρέψει στις νίκες (2-1).

Σε ένα ματς, που μέχρι το 70ο λεπτό ο Απόλλων Πόντου ήταν σαφώς ανώτερος και με αρκετές φάσεις για να καθαρίσει το ματς μετά το 1-0 του Κοντοέ στο φινάλε του ημιχρόνου, ωστόσο την... πάτησε στο τέλος. Και αυτό γιατί ο Κυβελίδης στο 73’ με συρτό σουτ που έφερε ευθύνη ο Πολίτης ισοφάρισε, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κούστα εκμεταλλεύτηκε την ασθενή επέμβαση του πορτιέρε του Απόλλωνα Πόντου για να υπογράψει την ανατροπή (2-1).

Στο άλλο παιχνίδι που ξεκίνησε στις τρεις, Δόξα Δράμας και Λεβαδειακός έμειναν στο 0-0 με καλύτερη ευκαιρία όλων να έρχεται στο 79ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους με τους Μάντζιο και Συμελίδη να μην μπορούν να νικήσουν τον Μένκα.