Αγγλία

Με το δεξί στο restart και υπογραφή Μιλιβόγεβιτς η Κρίσταλ Πάλας

Όπως ακριβώς τελείωσε, έτσι ξεκίνησε στο restart της η Κρίσταλ Πάλας που πέρασε από την έδρα της Μπόρνμουθ με 2-0. Έχασαν έδαφος στη μάχη για παραμονή τα «κεράσια».

Από εκεί που το άφησε, ξεκίνησε στην επανέναρξη της Premier League η Κρίσταλ Πάλας που πέρασε από το Βιτάλιτι Στάντιουμ επικρατώντας με 2-0. Η ομάδα του Λούκα Μιλιβόγεβιτς που βρήκε δίχτυα σε ακόμα ένα ματς, χτίζει σερί μιας και έφτασε στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη, αναζητώντας υπό προϋποθέσεις ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Τα «κεράσια» από την άλλη, έχασαν έδαφος και βρίσκονται σε δύσκολη θέση στη μάχη που δίνουν για παραμονή στην κατηγορία.

Πάντως για την Κρίσταλ Πάλας ήταν ιστορικό ματς, αφού για πρώτη φορά στην ιστορία τους κατάφεραν να φτάσουν σε σερί τεσσάρων συνεχόμενων νικών και μάλιστα δίχως να δεχθούν τέρμα σε κανένα από αυτά τα ματς.

Οι «αετοί» πήραν προβάδισμα στο 12ο λεπτό όταν ο Μιλιβόγεβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Ράμστντεϊλ για το 1-0. Το παιχνίδι και η νίκη της Πάλας «κλείδωσε» από νωρίς, με τον Αγιού με πλασέ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι να γράφει το τελικό 2-0 για τους «αετούς» στο 23ο λεπτό.