Super League 2

Νέα φιλική... τριάρα για τον Απόλλωνα

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 3-0 του Ασπρόπυργου σε φιλικό που έδωσε στη Ριζούπολη.

Νέα φιλική... τριάρα για τον Απόλλωνα Σμύρνης!

Η Ελαφρά Ταξιαρχία ήταν εντυπωσιακή κόντρα στον αδύναμο Ασπρόπυργο και τον... καθάρισε με σκορ 3-0. Ο Βάρκας στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ενώ ο Παυλίδης είκοσι λεπτά αργότερα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το 3-0 διαμορφώθηκε ξανά με πέναλτι, αυτή τη φορά από τον Μπεντινέλι στο 44ο λεπτό , το οποίο είχε κερδίσει εκ νέου ο Βάρκας.

Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν για τον Απόλλωνα οι Χουάντερσον, Κυριακίδης, Χουχούμης, Ζησόπουλος, Λαρέα, Λαγός, Παυλίδης, Μπλάζιτς, Μπεντινέλι, Βάρκας, Μπαστιάνος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Αναγνωστόπουλος, Γκίνο, Βιτλής, Κύργιας, Βαφέας, Πατράλης, Αγρόδημος, Καραγκούνης (80' Χειρίτραντας), Ρώσση, Ιριτιέρ, Μαρκόφσκι (75' Λάμπη).