Γερμανία

Νίκη με ανατροπή για τη Μάιντς

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ η Μάιντζ νίκησε τελικά με 2-1 την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης εκμεταλλευόμενη την αποβολή του Κορ στο 44ο λεπτό.

Παρά λίγο να πάρει το διπλό η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην έδρα της Μάιντζ στο ματς που έριξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκας.

Οι φιλοξενούμενοι με την... επίδραση της αλλαγής προπονητή κατάφεραν να ξαφνιάσουν τους παίκτες της Μάιντζ. Άνοιξαν στο σκορ στο 34ο λεπτό με τον Χιντερεγκερ αλλά περίπου δέκα λεπτά αργότερα είδαν τον Κορ να αποβάλλεται για το μαρκάρισμά του ως τελευταίος αμυντικός.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα το εκμεταλλεύθηκε η Μάιντζ η οποία στο 50ο λεπτό να ισοφαρίσει με τον Ονισίβο και στο 69’ να περάσει μπροστά στο σκορ με τον Σαλάι.

Με την νίκη αυτή η Μάιντζ έφτασε στους 15 βαθμούς και βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας.