Super League 2

ΠΑΣ Λέο και… κλαίω!

Ακόμη μία νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, που με δύο γκολ του Λέο, πέρασε με 2-1 από την έδρα του Εργοτέλη και συνεχίζει τον… περίπατο στην Σούπερ Λιγκ 2.

Μεγάλο «διπλό» για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» πέρασε από το Ηράκλειο, επικρατώντας με 2-1 και επιβεβαιώνοντας ξανά ότι αυτός είναι το απόλυτο «αφεντικό» της Σούπερ Λιγκ 2.

Για σχεδόν ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκαν στην έδρα του Εργοτέλη οι φιλοξενούμενοι, οι όμως κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Λέο, που στο 39’ κατόρθωσε να σημειώσει ένα εντυπωσιακό γκολ, με το οποίο άνοιξε ο δρόμος για το «τρίποντο».

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής «χτύπησε» ξανά στο 51’ απλοποιώντας κατά πολύ την κατάσταση, ενώ θα μπορούσε να ολοκληρώσει το προσωπικό ρεσιτάλ του αν στο 68’ το πλασέ που επιχείρησε δεν σταματούσε πρώτα από τον τερματοφύλακα Καλογεράκη και στη συνέχεια από το δοκάρι.

Το μόνο που έκαναν οι γηπεδούχοι απέναντι στην κορυφαία οπμάδα της κατηγορίας ήταν να μειώσουν στο τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις με τον Έφορντ.